Հայփոստը 2 փոստային բաժանմունքներ է վերաբացել Արմավիրի մարզի Զվարթնոց և Վաղարշապատ համայնքներում
Այսօր տեղի ունեցավ Արմավիրի մարզի Զվարթնոց (թիվ 1109) և Վաղարշապատ (թիվ 1101) համայնքների փոստային բաժանմունքների վերաբացման արարողությունը:
Զվարթնոցի 132մ2 և Վաղարշապատի 382մ2 տարածքով փոստային բաժանմունքները համալրեցին Հայփոստի արդիականացված փոստային բաժանմունքների շարքը:
Նորացված փոստային բաժանմունքների վերաբացմանը ներկա էին Էջմիածնի քաղաքապետ Կարեն Գրիգոյանը, «Հայփոստ թրասթ մենեջմենթ»-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, ինչպես նաև տեղի բնակիչները:
Յուրաքանչյուր արդիականացված բաժանմունք, ներառյալ` հետնամասը, ամբողջովին վերանորոգված է: Փոստային բաժանմունքներն ամբողջովին կահավորված և ձևավորված են` համաձայն Հայփոստի նոր կերպարի: Արդիականացված բաժանմունքներում ծառայությունները մատուցվում են ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, նորարարական ծրագրերի, գլխամասի հետ առցանց կապի միջոցով, ինչը հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և արդյունավետ փոստային, ֆինանսական և կոմերցիոն ծառայություններ մատուցել բնակչությանը:
Նորացված բաժանմունքներն ապահովված են անվտանգության համակարգերով: Արդիականացված փոստային բաժանմունքներում հաճախորդները կարող են ձեռք բերել թերթեր, ամսագրեր, գրքեր և այլ մանրածախ ապրանքներ: «Ծառայությունների անկյուն»-ում հնարավոր է օգտվել համացանցից, տպել, կատարել պատճենահանում, ուղարկել ֆաքս և այլն:
«Հայփոստ թրասթ մենեջմենթ»-ը մտադիր է զարգացնել ավանդական փոստային ծառայությունները ինչպես նաև ներդնել ժամանակակից, բնակչության կողմից պահանջված կոմերցիոն և փոստային-ֆինանսական ծառայություններ, ինչպիսիք են կատալոգային վաճառքը, ավտոմեքենաների, ճամփորդական և այցելուների (visitor) ապահովագրություն, սուրհանդակային և այլ ծառայություններ:
Հայփոստի մատուցած ծառայությունները հավասարապես հասանելի են թե’ քաղաքաներում, թե’ հեռավոր գյուղական համայնքներում: Ժամանակակից ծառայությունների շարքի համալրմանը զուգահեռ` պարբերաբար աճում է նաև մատուցած ծառայությունների որակը:
Հայփոստը նախատեսում է 2012թ.-ի ընթացքում վերաբացել ևս 50 արդիականացված բաժանմունք՝ նորացված բաժանմունքների թիվը հասցնելով 170-ի:

Today the reopening ceremony of post offices in Zvartnots and Vagharshapat communities, Armavir province, took place.
The post offices 1109 in Zvartnots of 132m2 and 1101 in Vagharshapat of 382m2 spacesjoined the ranks of modernized post offices of Haypost.
The ceremony was attended by Karen Grigoryan, Mayor of Ejmiatsin, Juan Pablo Gechidjian, Managing Director of Haypost Trust Management, Haik Avagian, acting CEO of Haypost CJSC, as well as the local population.
Each modernized post office including the front and back offices is capitally renovated. The new image developed for HayPost is reflected in every post office, which is completely refurnished and rebranded according to the new image. The modernized post offices began providing services with modern IT technologies, state of the art software and on-line connection to the head office, which allow providing faster and efficient postal, financial and commercial services to the population.
Each modernized post office is equipped with new security and safety equipment and technology. Modernized post offices have a designated retail area for the sale of magazines, newspapers, books, stationary and other products. “Service Corners” offer to the public Internet, Photocopy, Fax, Printing, and Scanning services. Employees in modernized post offices are provided with new uniforms and undergo all the training programs and are ready to assist Haypost customers.
Haypost expects to reopen 50 modernized post offices during 2012, bringing the number of renovated post offices to 170.