Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրեն Կոնստանտին Կոցիասի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրեն Կոնստանտին Կոցիասի հետ։ Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի տնտեսական և ներդրումային միջավայրի զարգացմանն ուղղված հարցեր, ինչպես նաև երկրի դիրքավորումը համաշխարհային տնտեսական համակարգում։
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումները՝ ներդրումային միջավայրի բարելավման, տնտեսական կայունության ապահովման և տարածաշրջանային համագործակցության խթանման ուղղությամբ։
Կոնստանտին Կոցիասը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը միջազգային տնտեսական համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունն աջակցելու երկրին միջազգային տնտեսական հարթակներում ներկայանալու հարցում։

Никол Пашинян провел встречу с европейским директором Bloomberg Константином Коциасом
Премьер-министр Никол Пашинян на полях Всемирного экономического форума в Давосе провел встречу с европейским директором Bloomberg Константином Коциасом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития экономической и инвестиционной среды Армении, а также позиционирования страны в мировой экономической системе.
Премьер-министр Пашинян представил реализуемые правительством Армении реформы по улучшению инвестиционного климата, обеспечению экономической стабильности и стимуляции регионального сотрудничества.
Константин Коциас высоко оценил усилия Армении по углублению международного экономического сотрудничества, подчеркнув готовность Bloomberg поддерживать страну в представлении на международных экономических площадках.