Կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Անդրեյ Պլենկովիչի հետ
Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչի հետ։ Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Խորվաթիայի միջև հարաբերությունների զարգացմանն ու երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր։
Կողմերը կարևորել են առևտրատնտեսական համագործակցության խթանումը՝ ընդգծելով փոխգործակցության նոր հնարավորությունների ստեղծման անհրաժեշտությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ՝ շեշտելով համագործակցության և երկխոսության շարունակականության կարևորությունը։

Состоялась встреча Никола Пашиняна с Андреем Пленковичем
На полях Всемирного экономического форума в Давосе премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром Республики Хорватия Андреем Пленковичем.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития отношений между Арменией и Хорватией и расширения двусторонней повестки.
Стороны отметили важность стимуляции торгово-экономического сотрудничества, подчеркнув необходимость создания новых возможностей для взаимодействия.
Собеседники также обменялись мнениями по ряду вопросов регионального и международного значения, подчеркнув важность продолжения сотрудничества и диалога.