Կայացել է Հայաստանի և Թայլանդի վարչապետների հանդիպումը
Դավոսում կայացել է Հայաստանի և Թայլանդի Թագավորության վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Պաետոնգտարն Շինավատրայի հանդիպումը: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները կարևորել են երկկողմ քաղաքական, տնտեսական կապերի զարգացումը և վստահություն հայտնել, որ դրա համար առկա է մեծ ներուժ:
Հեռանկարային են համարվել համագործակցությունը բարձր տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, առևտրի, կրթության և այլ ոլորտներում:
Հայաստանի և Թայլանդի վարչապետները պայմանավորվել են հանձնարարել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին` առաջիկայում գործնական քայլեր իրականացնելու նպատակով:

Состоялась встреча премьер-министров Республики Армения и Королевства Таиланд
В Давосе состоялась встреча премьер-министров Республики Армения и Королевства Таиланд Никола Пашиняна и Пхетхонгтхан Чинават.
Собеседники подчеркнули важность развития двусторонних политических и экономических связей и выразили уверенность, что для этого имеется большой потенциал.
Была отмечена перспективность сотрудничества в сфере высоких технологий, туризма, торговли, образования и в других областях.
Премьер-министры Армении и Таиланда договорились поручить руководителям соответствующих ведомств предпринять в ближайшее время практические шаги.