Ապրիլին Երևանում կանցկացվի FINTECH360 միջազգային համաժողովը
Այս տարվա ապրիլի 16-19-ը Երևանում կանցկացվի FINTECH360 միջազգային համաժողովը: 120 մասնակից և 40 խոսնակ կքննարկեն ֆինտեխի զարգացման ամենաարդիական ուղղությունները:
FINTECH360-ին կմասնակցեն ներկայացուցիչներ առաջատար բանկերից և վճարային համակարգերից, հեռահաղորդակցության և ՏՏ ընկերություններից, ստարտափներից, մասնագիտացված ասոցիացիաներից:
Համաժողովի օրակարգի հիմնական թեմաներն են.
- AI-հավելվածները ֆինանսական ծառայություններում. հնարավորություններ և մարտահրավերներ:
- Բլոկչեյն, կրիպտոարժույթ, DeFi և թվային ակտիվներ. նորարարություններ և փոփոխություններ:
- Միջազգային դրամական փոխանցումների և վճարային համակարգերի զարգացում:
- Ինչպես է աճող հիպերանձնավորումը տրանսֆորմացնում հաճախորդների փորձը:
- FinTech լուծումներ բրոքերային գործունեությունում և կապիտալի շուկայում:
- Ապահովագրական շուկայի թվայնացում:
Համաժողովը կանցկացվի Holiday Inn Yerevan - Republic Square հյուրանոցում՝ Յունիբանկի, UBPay հայաստանյան դրամական փոխանցումների վճարահաշվարկային համակարգի և KWIKPAY վճարային համակարգի աջակցությամբ։
«FINTECH360 համաժողովը հիանալի հարթակ է դառնում է՝ ծանոթանալու նոր լուծումների, որոնք կարող են փոխակերպել ոչ միայն բանկային ոլորտը, այլև մարդկանց առօրյան: Մենք ակտիվորեն ներդնում ենք մոբայլ տեխնոլոգիաներ և թվային վճարումներ՝ հաճախորդների փորձը բարելավելու համար: Յունիբանկը ուրախությամբ աջակցում է ֆինանսական տեխնոլոգիաների ոլորտում նորագույն միտումներին նվիրված FINTECH360 համաժողովի անցկացմանը և հրավիրում փորձագետներին քննարկելու, փոխանակվելու փորձով ու գաղափարներով, որոնք կարող են նպաստել ֆինանսական ոլորտի հետագա զարգացմանը»,- ասաց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը։
FINTECH360-ի մասնակիցներին սպասվում է ոչ միայն հետաքրքիր գործնական ծրագիր, այլև նրանք կվայելեն բազմաբնույթ մշակութային միջոցառումներ, որոնք համաժողովին մասնակցությունն իսկապես վառ և հիշարժան կդարձնեն: Ծրագրված է այցելություն գեղատեսիլ Սևանա լիճ և վանք, նավակներով զբոսանք և, իհարկե, հայկական հյուրասիրություն:

Yerevan: FINTECH360 International Conference to be Held In April
The FINTECH360 International Conference will take place on 16-19 April 2025 at the Holiday Inn Yerevan - Republic Square Hotel located in the heart of Yerevan, Armenia. The conference will gather 120+ industry experts and 40+ leading speakers, creating opportunities for valuable connections, collaborative projects and initiatives.
The conference is supported by Unibank, UBPay, the Armenian money transfer and settlement system, and Kwikpay payment system. Senior industry executives from banks, money transfer companies, payment platforms, IT companies, FinTech startups, and representatives of the financial regulatory bodies will have engaging discussions during the conference.
The conference agenda will cover key industry topics and themes, including:
- AI Applications within Financial Services: Opportunities & Threats.
- Blockchain, Crypto, DeFi & Digital Assets: Driving Innovation & Change.
- Development of Cross-Border Money Transfer Markets & Payment Systems.
- How Hyper Personalisation Transforms FS Customer User Experience.
- FinTech's Role in Brokerage & Capital Markets.
- Insurance Market Digitalization.
- “The FINTECH360 conference has become an excellent platform for showcasing new solutions and practices that can transform not only the banking sector, but also people's daily lives. We are actively implementing mobile technologies and digital payments to enhance customer experience. Unibank is pleased to support the FINTECH360 and invite experts to explore best practices for integrating cutting-edge innovations into business together”, said Mesrop Hakobyan, CEO of Unibank.
Beyond discussions and networking opportunities, attendees will enjoy a vibrant cultural program, which includes a visit to Lake Sevan, a thrilling boat ride, hands-on masterclasses in traditional Armenian crafts, and, of course, Armenian hospitality.