Ապրիլին Երևանում կանցկացվի FINTECH360 միջազգային համաժողովը
Այս տարվա ապրիլի 16-19-ը Երևանում կանցկացվի FINTECH360 միջազգային համաժողովը: 120 մասնակից և 40 խոսնակ կքննարկեն ֆինտեխի զարգացման ամենաարդիական ուղղությունները:
FINTECH360-ին կմասնակցեն ներկայացուցիչներ առաջատար բանկերից և վճարային համակարգերից, հեռահաղորդակցության և ՏՏ ընկերություններից, ստարտափներից, մասնագիտացված ասոցիացիաներից:
Համաժողովի օրակարգի հիմնական թեմաներն են.
- AI-հավելվածները ֆինանսական ծառայություններում. հնարավորություններ և մարտահրավերներ:
- Բլոկչեյն, կրիպտոարժույթ, DeFi և թվային ակտիվներ. նորարարություններ և փոփոխություններ:
- Միջազգային դրամական փոխանցումների և վճարային համակարգերի զարգացում:
- Ինչպես է աճող հիպերանձնավորումը տրանսֆորմացնում հաճախորդների փորձը:
- FinTech լուծումներ բրոքերային գործունեությունում և կապիտալի շուկայում:
- Ապահովագրական շուկայի թվայնացում:
Համաժողովը կանցկացվի Holiday Inn Yerevan - Republic Square հյուրանոցում՝ Յունիբանկի, UBPay հայաստանյան դրամական փոխանցումների վճարահաշվարկային համակարգի և KWIKPAY վճարային համակարգի աջակցությամբ։
«FINTECH360 համաժողովը հիանալի հարթակ է դառնում է՝ ծանոթանալու նոր լուծումների, որոնք կարող են փոխակերպել ոչ միայն բանկային ոլորտը, այլև մարդկանց առօրյան: Մենք ակտիվորեն ներդնում ենք մոբայլ տեխնոլոգիաներ և թվային վճարումներ՝ հաճախորդների փորձը բարելավելու համար: Յունիբանկը ուրախությամբ աջակցում է ֆինանսական տեխնոլոգիաների ոլորտում նորագույն միտումներին նվիրված FINTECH360 համաժողովի անցկացմանը և հրավիրում փորձագետներին քննարկելու, փոխանակվելու փորձով ու գաղափարներով, որոնք կարող են նպաստել ֆինանսական ոլորտի հետագա զարգացմանը»,- ասաց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը։
FINTECH360-ի մասնակիցներին սպասվում է ոչ միայն հետաքրքիր գործնական ծրագիր, այլև նրանք կվայելեն բազմաբնույթ մշակութային միջոցառումներ, որոնք համաժողովին մասնակցությունն իսկապես վառ և հիշարժան կդարձնեն: Ծրագրված է այցելություն գեղատեսիլ Սևանա լիճ և վանք, նավակներով զբոսանք և, իհարկե, հայկական հյուրասիրություն:

Приглашаем в солнечный Ереван на конференцию FINTECH360!
Обсуждать самые актуальные тренды финтеха будут свыше 120 участников и 40 спикеров. На FINTECH360 будут представлены банки и платёжные системы, телекоммуникационные и IT-компании, стартапы, брокерские и страховые компании, профильные ассоциации.
Ключевые темы деловой программы:
- AI-приложения в сфере финансовых услуг: возможности и вызовы.
- Блокчейн, криптовалюта, DeFi и цифровые активы: инновации и перемены.
- Развитие рынка трансграничных денежных переводов и платёжных систем.
- Как растущая гиперперсонализация трансформирует пользовательский опыт клиентов.
- Финтех-решения в брокерской деятельности и на рынке капитала.
- Цифровизация страхового рынка.
Конференция пройдет в отеле Holiday Inn Yerevan Republic Square при поддержке ОАО «Юнибанк», армянской платёжно-расчетной системы денежных переводов UBPay и платёжной системы KWIKPAY.
«Конференция FINTECH360 становится отличной платформой для знакомства с новыми решениями и практиками, которые могут трансформировать не только банковскую сферу, но и повседневную жизнь людей. Мы активно внедряем мобильные технологии и цифровые платежи для улучшения клиентского опыта. Я рад, что FINTECH360, посвящённая новейшим тенденциям в сфере финансовых технологий, вновь соберёт экспертов и лидеров мнений из разных стран мира в Ереване. Юнибанк с удовольствием поддерживает мероприятие и приглашает экспертов к дискуссиям, обмену опытом и идеями, которые могут способствовать дальнейшему развитию финансового сектора в целом», — говорит председатель Правления ОАО «Юнибанк» Месроп Акопян.
В рамках конференции участников ожидает также посещение живописного озера Севан и монастыря, увлекательная прогулка на лодке и, конечно же, армянское гостеприимство.