Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել գերմանացի խորհրդարանականների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Գերմանիայի Բունդեսթագի պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի խոսնակ Նիլս Շմիդի և Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Թոբիաս Քրեմերի հետ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը կարևորել է երկկողմ միջխորհրդարանական համագործակցությունն ու կապերի ամրապնդումը, այդ թվում` միջազգային հարթակների շրջանակում: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել տարբեր ուղղություններով հարաբերությունների հետևողական ընդլայնումն ու ամրապնդումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցեր:

Премьер-министр Пашинян провел встречу с немецкими парламентариями
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с депутатом Бундестага Германии Нильсом Шмидом и депутатом Европейского парламента Тобиасом Кремером.
Премьер-министр подчеркнул важность двустороннего межпарламентского сотрудничества и укрепления связей, в том числе в рамках международных платформ. Никол Пашинян подчеркнул необходимость последовательного расширения и укрепления отношений в различных направлениях.
В ходе встречи было обсуждено сотрудничество Армения-Европейский союз, а также другие вопросы регионального значения.