ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Կիպրոսի իր գործընկերոջը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասին։
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության բնագավառում բոլոր ուղղություններով գործակցության ընթացքը և գոհունակություն հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։
Հանդիպման ժամանակ ամփոփվել են Հայաստան-Կիպրոս համագործակցության շրջանակում կատարված աշխատանքները և 2024 թվականի սեպտեմբերին Վասիլիս Պալմասի՝ ՀՀ կատարած այցի ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։
Սուրեն Պապիկյանը և Վասիլիս Պալմասն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը։

Armenia, Republic of Cyprus Defense Ministers Meet in Germany
Armenian Defense Minister Suren Papikyan met with Republic of Cyprus Defense Minister Vasilis Palmas today on the sidelines of the Munich Security Conference in Germany
The ministers, according to Papikyan's office. reviewed the progress of cooperation in all areas of the defence sector and expressed satisfaction with the current level of partnership.
During the meeting, they assessed the work carried out within the framework of Armenia-Cyprus defence cooperation and discussed the implementation of agreements reached during Vasilis Palmas’ visit to the RA in September 2024.