ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Կիպրոսի իր գործընկերոջը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասին։
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության բնագավառում բոլոր ուղղություններով գործակցության ընթացքը և գոհունակություն հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։
Հանդիպման ժամանակ ամփոփվել են Հայաստան-Կիպրոս համագործակցության շրջանակում կատարված աշխատանքները և 2024 թվականի սեպտեմբերին Վասիլիս Պալմասի՝ ՀՀ կատարած այցի ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։
Սուրեն Պապիկյանը և Վասիլիս Պալմասն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը։

Министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с министром обороны Республики Кипр
Министр обороны Армении Сурен Папикян 15 февраля встретился с министром обороны Республики Кипр Василисом Пальмасом.
Собеседники обсудили ход сотрудничества по всем направлениям в сфере обороны и выразили удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества.
В ходе встречи были подведены итоги работы, проделанной в рамках сотрудничества Армения-Кипр, и процесс реализации договоренностей, достигнутых во время визита Василиса Пальмаса в Армению в сентябре 2024 года.
Сурен Папикян и Василис Пальмас затронули также тему трехстороннего сотрудничества Армения-Греция-Кипр.