Ձյունառատ Երևան (լուսանկարներ)
Փետրվարի 20-ին Երևանում և գրեթե բոլոր մարզերում առատ ձյուն էր գալիս։ Մայրաքաղաքում երթևեկությունը տևական ժամանակ կաթվածահար էր եղել։ Կենտրոնում մեքենաների թիվը սովորականի համեմատ անգամներ քիչ էր․ փոխարենը շատ էին զբոսանքի դուրս եկած երիտասարդները, խաչմերուկներում երթևեկությունը կարգավորող ոստիկանները, կանգառներում բախտ որոնող քաղաքացիները, որոնք լավատեսորեն սպասում էին՝ հույս ունենալով ավտոբուսով տուն գնալ։ Ազատության հրապարակում հանրահավաք էր՝ Արցախյան շարժման 37 ամյակի առիթով․ 1988 թվականի այս օրը նույնպես ձյունառատ էր։
Փետրվարի 21-ին սպասվում է էլ ավելի առատ ձյուն։ Քաղաքային իշխանությունները հորդորում են հնարավորության դեպքում աշխատել հեռավար։ Փակ են լինելու հանրակրթական դպրոցները, նաև Բժշկական համալսարանը։

Снежный Ереван (фото)
20 февраля в Ереване и почти во всех областях страны начался обильный снегопад. В столице снег парализовал движение транспорта. В центре города машин было в разы меньше, чем в обычные дни. Зато много было вышедших на прогулку молодых людей, полицейских, регулировавших движение транспорта на перекрестках, ереванцев, оптимистично ожидавших автобусов на остановках в надежде добраться домой.
В это же время на площади Свободы проходил митинг по случаю 37-ой годовщины начала Арцахского движения. Многие помнят, что в этот день 1988 года в Ереване опять было много снега.
21 февраля ожидается более обильный снегопад. Власти города призывают ереванцев при возможности не выходить из дома и работать удаленно. Сегодня отменены занятия в общеобразовательных школах и медицинском университете.