ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցչի հետ
Փետրվարի 26-ին ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից։
Քննարկվել են Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև ակտիվ քաղաքական երկխոսության և փոխգործակցության օրակարգային հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասն անդրադարձ են կատարել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն ուղղված ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերին: Նախարար Միրզոյանը կարևորել է առկա գործիքակազմի կիրառման միջոցով շարունակական գործնական ձեռքբերումների ապահովման ուղղությամբ համատեղ ջանքերը:

Телефонный разговор министра иностранных дел Армении с Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности
26 февраля Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с Заместителем председателя Европейской комиссии, Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Каей Каллас.
В ходе разговора были обсуждены актуальные вопросы повестки активного политического диалога и сотрудничества между Арменией и Европейским союзом.
Арарат Мирзоян и Кая Каллас обменялись мнениями о текущих и предстоящих программах, направленных на углубление партнерства между Арменией и ЕС. Министр Мирзоян подчеркнул важность совместных усилий по обеспечению последовательных практических достижений посредством существующих механизмов сотрудничества.