Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են 2026-2027թթ. հարկաբյուջետային և ծախսային շրջանակները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են 2026-2027 թվականների հարկաբյուջետային և ծախսային շրջանակները: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը ներկայացրել է անվանական ՀՆԱ-ի, հարկային եկամուտների, հարկաբյուջետային շրջանակի վերանայումները, տնտեսական աճի միտումները: Անդրադարձ է կատարվել 2026-2027թթ. ծախսերին՝ ըստ ուղղությունների, միջոցառումների:
Խորհրդակցության մասնակիցները քննարկում են ծավալել ներկայացված թեմաների շուրջ, դիտարկումներ և առաջարկություններ կատարել որոշ հարցերի վերաբերյալ:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է պետական բյուջեի ծախսերն արդյունավետ և թիրախային կազմակերպելու անհրաժեշտությունը, ռազմավարական ծրագրերի իրականացումն ապահովելու կարևորությունը:

Под председательством премьер-министра обсуждены налогово-бюджетные и расходные рамки 2026-2027 гг.
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены налогово-бюджетные и расходные рамки 2026-2027 гг.
Министр финансов Ваге Ованнисян представил пересмотры номинального ВВП, налоговых доходов, налогово-бюджетной структуры и тенденций экономического роста. Были затронуты расходы на 2026-2027 годы по направлениям и мероприятиям.
Участники совещания обсудили представленные темы, высказали замечания и предложения по отдельным вопросам.
Никол Пашинян подчеркнул необходимость эффективной и целенаправленной организации расходов государственного бюджета, а также отметил важность обеспечения реализации стратегических программ.