Վարչապետն ընդունել է Rotary International կազմակերպության նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է առողջապահության և այլ ոլորտներում գործունեություն ծավալող Rotary International կազմակերպության նախագահ Ստեֆանի Ուրչիքի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը ողջունել է Rotary International-ի երկարամյա գործունեությունը մեր երկրում և ընդգծել առողջապահության ոլորտում մատուցվող ծառայությունների հետևողական բարելավմանն ուղղված ծրագրերի կարևորությունը:
Ստեֆանի Ուրչիքը ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության ծրագրերը մեր երկրում՝ նշելով, որ կազմակերպությունը հետաքրքրված է ընդլայնել գործունեությունը և իրականացնել նոր նախագծեր: Դրանք վերաբերում են առողջապահության, շրջակա միջավայրի և այլ ոլորտներին:
Այս համատեքստում, մտքեր են փոխանակվել ՀՀ Կառավարության և Rotary International-ի համագործակցության զարգացման շուրջ:

Премьер-министр Пашинян принял президента организации Rotary International
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с президентом действующей в сфере здравоохранения и других отраслях организации Rotary International Стефани Урчик.
Премьер-министр приветствовал многолетнюю деятельность Rotary International в нашей стране и подчеркнул важность программ, направленных на последовательное улучшение услуг в сфере здравоохранения.
Стефани Урчик представила программы возглавляемой ею организации в нашей стране, отметив, что организация заинтересована в расширении своей деятельности и реализации новых проектов, которые касаются здравоохранения, окружающей среды и других секторов.
В этом контексте состоялся обмен мнениями по вопросам развития сотрудничества между правительством Республики Армения и Rotary International.