Նիկոլ Փաշինյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի 1,5 միլիոն զոհերի հիշատակին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Հաջորդիվ վարչապետը երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ բացվել է «Փաստագրելով հանցագործությունը. Հայոց ցեղասպանության ականատես վավերագրողները» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ նվիրված Մեծ եղեռնի 110-րդ տարելիցին:

Премьер-министр Никол Пашинян в Цицернакаберде почтил память жертв Геноцида армян, ознакомился с новой выставкой Музея-института Геноцида армян
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с президентом Ваагном Хачатуряном, председателем Национального Собрания Аленом Симоняном и высшим руководством страны по случаю 110-й годовщины Геноцида армян посетил Мемориал Цицернакаберда, чтобы почтить память 1,5 млн жертв Геноцида армян.
Никол Пашинян возложил венок к мемориалу и цветы у Вечного огня памяти невинных жертв Геноцида армян.
Затем премьер-министр вместе с высшим руководством страны посетил Музей-институт Геноцида армян, где проходит посвященная 110-й годовщине Геноцида армян временная выставка «Документирование преступления: очевидцы-документалисты Геноцида армян».