Կայացել է վարչապետ Փաշինյանի և Էստոնիայի խորհրդարանի նախագահի հանդիպումը
Պաշտոնական այցի շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Էստոնիայի խորհրդարանի` Ռիիգիկոգուի նախագահ Լաուրի Հուսարի հանդիպումը: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը նախ գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում, այնուհետև հանդիպումը շարունակվել է աշխատանքային ճաշի շրջանակում:
Էստոնիայի խորհրդարանի նախագահը կարևորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը` վստահություն հայտնելով, որ երկկողմ փոխգործակցությունը կընդլայնվի և կամրապնդվի:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-Էստոնիա միջխորհրդարանական համագործակցությունը, այդ թվում` միջազգային հարթակներում:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, մասնավորապես, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի շուրջ:

Состоялась встреча премьер-министра Пашиняна и председателя парламента Эстонии
В рамках официального визита состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с председателем Рийгикогу (парламента) Эстонской Республики Лаури Хуссаром.
Премьер-министр сначала сделал запись в Книге почетных гостей, а затем встреча продолжилась в формате рабочего обеда.
Председатель парламента Эстонии подчеркнул важность официального визита премьер-министра Республики Армения, выразив уверенность в том, что двустороннее сотрудничество будет расширяться и укрепляться.
Собеседники подчеркнули важность межпарламентского сотрудничества между Арменией и Эстонией, в том числе в рамках международных платформ.
Были затронуты вопросы дальнейшего развития отношений между Арменией и Европейским союзом.
Состоялся также обмен мнениями по вопросам регионального значения, в частности, по мирному процессу между Арменией и Азербайджаном.