Վարչապետն ընդունել է Մարսելի քաղաքապետի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը ողջունել է Մարսելի քաղաքապետի այցը Հայաստան և կարևորել Ֆրանսիայի հետ բազմակողմ հարաբերությունների զարգացումը, այդ թվում՝ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ձևաչափով: Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ կապերը խորացնելու Բենուա Պայանի գործողություններն ու անձնական ջանքերը:
Մարսելի քաղաքապետը նշել է, որ Երևանի հետ համագործակցությունը խորացնելու և ընդլայնելու նպատակով է ժամանել ՀՀ և նշել, որ իր համար մեծ կարևորություն ունի Հայաստանի հետ բազմաոլորտ հարաբերությունների զարգացումը:
Նշվել է, որ այցի շրջանակում քննարկվել են Երևանի հետ ենթակառուցվածքների, կրթության, զբոսաշրջության, մշակույթի ոլորտներում համագործակցությանն ու համատեղ ծրագրերի իրականացմանը, ինչպես նաև տարբեր ուղղություններով փորձի փոխանակմանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի ևս»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Премьер-министр Пашинян принял делегацию во главе с мэром Марселя
Премьер-министр приветствовал визит мэра Марселя в Армению и подчеркнул важность развития многопрофильных отношений с Францией, в том числе в формате органов местного самоуправления. Никол Пашинян также высоко оценил действия и личные усилия Бенуа Пайяна по углублению связей с Арменией.
Мэр Марселя отметил, что прибыл в Армению для углубления и расширения сотрудничества с Ереваном и отметил, что развитие многосекторальных отношений с Арменией имеет для него большое значение.
Мэр Марселя отметил, что прибыл в Армению для углубления и расширения сотрудничества с Ереваном и отметил, что развитие многоотраслевых отношений с Арменией имеет для него большое значение.
Было отмечено, что в ходе визита были обсуждены вопросы сотрудничества с Ереваном в сферах инфраструктуры, образования, туризма, культуры и реализации совместных программ, а также обмена опытом в различных направлениях.