Վարչապետը մասնակցել է «Ապահովելով Եվրոպայի անվտանգությունը և ամրապնդելով ժողովրդավարական դիմադրողականությունը» թեմայով քննարկմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տիրանայում ընթացող Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում մասնակցել է «Ապահովելով Եվրոպայի անվտանգությունը և ամրապնդելով ժողովրդավարական դիմադրողականությունը» թեմայով քննարկմանը: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Այն անցկացվել է փակ ձևաչափով:
Քննարկմանը մասնակցել են նաև Մեծ Բրիտանիայի, Շվեդիայի, Հունաստանի, Էստոնիայի, Վրաստանի, Լյուքսեմբուրգի, Լեհաստանի և Սլովակիայի վարչապետները, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը:

Премьер-министр принял участие в дискуссии на тему «Обеспечивая безопасность Европы и укрепляя демократическую устойчивость»
В рамках проходящего в Тиране 6-го саммита Европейского политического сообщества премьер-министр Никол Пашинян принял участие в дискуссии на тему «Обеспечивая безопасность Европы и укрепляя демократическую устойчивость».
Мероприятие проходило в закрытом формате.
В дискуссии также приняли участие премьер-министры Великобритании, Швеции, Эстонии, Грузии, Люксембурга, Польши и Словакии, президент Греции, а также генеральный секретарь ОБСЕ.