Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Բելգիայի վարչապետների հանդիպումը
Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Բելգիայի վարչապետ Բարտ դը Վեվերի հետ: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Բելգիա համագործակցության օրակարգային հարցեր՝ ընդգծելով քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունների հետևողական զարգացման ու խորացման կարևորությունը։ Այս համատեքստում երկու երկրների վարչապետները կարևորել են բարձր մակարդակի ակտիվ շփումների և շարունակական երկխոսության պահպանումը:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության ամրապնդման քայլերը։ Բելգիայի վարչապետ Բարտ դը Վեվերը վերահաստատել է իր երկրի աջակցությունը Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործընթացին:

Состоялась встреча премьер-министров Армении и Бельгии
На полях саммита Европейского политического сообщества премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром Бельгии Бартом де Вевером.
Собеседники обсудили вопросы повестки сотрудничества между Арменией и Бельгией, подчеркнув важность последовательного развития и углубления политических и экономических отношений. В этом контексте премьер-министры двух стран подчеркнули важность активных контактов на высоком уровне и сохранения продолжительного диалога.
Были обсуждены шаги по укреплению сотрудничества Армения-Европейский союз. Премьер-министр Бельгии Барт де Вевер подтвердил поддержку своей страны развитию отношений Армения-ЕС.