Փաշինյանը հյուրընկալել է Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ղրղզական խորհրդարանի նախագահ (Ժոգորկու Քենեշի տորագա) Նուրլանբեկ Տուրգունբեկ ուուլուի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հաղորդում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը ողջունել է Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահի այցը Հայաստան և ընդգծել երկու երկրների ու ժողովուրդների միջև առկա ամուր հարաբերությունների փաստը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ պետք է հիմնվել դրանց վրա էլ ավելի զարգացնել համագործակցությունը քաղաքական, տնտեսական, մշակութային ոլորտներում: Երկրի ղեկավարը կարևորել է փոխգործակցության հետագա զարգացումը նաև միջխորհրդարանական ձևաչափով, ինչը ևս նոր ազդակ կհաղորդի քաղաքական երկխոսությանը:
Նուրլանբեկ Տուրգունբեկ ուուլուն շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության համար և վարչապետին փոխանցել Ղրղզստանի նախագահի ջերմ ողջույնները: Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ Հայաստանի խորհրդարանականների հետ ձևավորել են սերտ փոխգործակցություն և իր այցի նպատակն է նոր ազդակ հաղորդել երկկողմ կապերին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ղրղզստանի միջխորհրդարանական բարեկամական խմբերի գործունեությանը, երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային տարբեր թեմաներ, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցեր»,– ասված է հաղորդագրության մեջ:

Премьер-министр Пашинян принял делегацию во главе с председателем парламента Кыргызстана
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с председателем парламента (Жогорку Кенеша) Кыргызской Республики Нурланбеком Тургунбеком уулу.
Премьер-министр приветствовал визит председателя парламента Кыргызстана в Армению и подчеркнул факт крепких отношений между двумя странами и народами. По словам Никола Пашиняна, нужно опираться на них для еще большего развития сотрудничества в политической, экономической и культурной сферах. Глава государства подчеркнул также важность дальнейшего развития сотрудничества в межпарламентском формате, что также придаст новый импульс политическому диалогу.
Нурланбек Тургунбек уулу выразил благодарность за прием и передал премьер-министру теплые приветствия президента Кыргызстана. Спикер парламента Кыргызстана отметил, что налажено тесное сотрудничество с парламентариями Армении и цель его визита — придать новый импульс двусторонним связям.
Собеседники обсудили деятельность межпарламентских групп дружбы Армении и Кыргызстана, различные темы повестки двусторонних отношений, а также другие вопросы регионального значения.