Փաշինյան-Էրդողան հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ Այս մասին հայտնում է վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։
«Վարչապետը Թուրքիայի նախագահին շնորհավորել է Կուրբան Բայրամ տոնի առիթով։ Թուրքիայի նախագահը Հայաստանի վարչապետին շնորհավորել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթաժողովը 2026 թվականի գարնանը Հայաստանում անցկացնելու առիթով։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան–Թուրքիա հարաբերություններին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վարեբերող հարցեր եւ պայմանավորվել շարունակել երկխոսությունը»,- նշված է Բաղդասարյանի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Armenian PM Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, in a telephone conversation today, discussed Armenia-Turkey relations and regional developments, and agreed to continue the dialogue between Yerevan and Ankara.
Pashinyan, according to his office, congratulated Erdoğan on the Kurban Bayram holiday. The holiday, also known as Eid al-Adha in Arabic, is celebrated throughout the Muslim world as a commemoration of Prophet Abraham's willingness to sacrifice everything for God.
The Turkish president congratulated Pashinyan on the occasion of holding the European Political Community Summit in Armenia in the spring of 2026.