Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը hյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ վարչապետ Փաշինյանը անդրադարձել է Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունների ընթացիկ վիճակին։
Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ վերահաստատելով Ռուսաստանի Դաշնության պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և բարեկամության վրա։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան–Ռուսաստան օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ՝ ներառյալ միջխորհրդարանական ձևաչափով շփումները, տնտեսական և մշակութային կապերը։

Премьер-министр Пашинян принял делегацию во главе с председателем Совета Федерации РФ Валентиной Матвиенко
Премьер-министр Никол Пашинян принял находящуюся в Республике Армения с официальным визитом делегацию во главе с председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко.
Приветствуя членов делегации, премьер-министр Пашинян коснулся текущего состояния армяно-российских отношений.
Валентина Матвиенко поблагодарила за тёплый приём и подтвердила готовность Российской Федерации к продолжению сотрудничества с Республикой Армения на основе взаимного уважения и дружбы.
Стороны обменялись мнениями по ряду вопросов повестки армяно-российских отношений, включая контакты в межпарламентском формате, а также экономические и культурные связи.