Քննարկվել են հարկային քաղաքականությանն առնչվող հայեցակարգային հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են հարկային քաղաքականությանն առնչվող հայեցակարգային հարցեր: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ներկայացվել են նախանշվող նպատակները, որոնց իրագործմանը պետք է միտված լինի հարկային քաղաքականությունը, ինչպես նաև այն հարցադրումները, որոնց ուղղությամբ պետք է աշխատանքներ իրականացվեն: Քննարկման առարկա են եղել հարկաբյուջետային քաղաքականությանը, հարկման համակարգերին, հարկային արտոնություններին, ուղղակի և անուղղակի հարկերին վերաբերող հարցերը: Անդրադարձ է կատարվել նաև շահութահարկի, եկամտային հարկի, հայտարարագրման, գույքային հարկերի համակարգերին վերաբերող թեմաների: Ներկայացվել են վերոնշյալ ուղղություններով առաջարկվող լուծումները:
Քննարկման արդյունքում Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ներկայացված հարցադրումների ուղղությամբ շարունակել աշխատանքները և անհրաժեշտ քայլեր իրականացնել նախատեսված նպատակներին հասնելու համար:

Обсуждены концептуальные вопросы налоговой политики
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены концептуальные вопросы налоговой политики.
Были представлены цели, на достижение которых должна быть направлена налоговая политика, а также вопросы, по решению которых должны быть проведены соответствующие работы. Были обсуждены вопросы, связанные с фискальной политикой, системами налогообложения, налоговыми льготами, прямыми и косвенными налогами. Были также затронуты темы, связанные с налогом на прибыль, подоходным налогом, декларированием, системой налога на имущество. Были представлены предлагаемые решения по вышеуказанным направлениям.
По итогам обсуждения Никол Пашинян поручил продолжить работу над представленными вопросами и предпринять необходимые шаги для достижения намеченных целей.