Բելգիայում Հայաստանի դեսպանության նոր շենքի գնումն ավարտված է
Հայաստանի Կառավարությունն ավարտին է հասցրել Բրյուսելում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության նոր շենքի գնման գործընթացը։
ԱԳՆ հաղորդմամբ՝ դեսպանության նոր շենքն առանձնանում է առաջնակարգ դիրքով և պատմական ճարտարապետությամբ: Այն կառուցվել է 1866-1870 թվականներին և գտնվում է Եվրոպական հանձնաժողովի, Եվրոպական խորհրդարանին, մի շարք այլ եվրոպական հաստատությունների և դիվանագիտական ներկայացուցչությունների հարևանությամբ:
«Նոր շենքի ձեռքբերումը զգալիորեն կբարելավի Բրյուսելում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչության աշխատանքային միջավայրն ու պայմանները՝ լրացուցիչ խթանելով Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունների արդյունավետ իրագործումը ԵՄ քաղաքական կենտրոնում: Շենքի գնման գործարքի արժեքը կազմել է 4.3 միլիոն եվրո»,- ասված է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

Armenia Pays 4.3 Million Euros for New Embassy in Belgium
The Armenian government has paid 4.3 million euros to purchase a new building to house the country’s embassy in Belgium.
The building, built in 1866-1870, is located next to the European Commission, the European Parliament, several other European institutions and diplomatic missions in the Belgian capital.
“The acquisition of the new building will significantly improve the working environment and conditions of the Armenian diplomatic mission in Brussels, further promoting the effective implementation of Armenia’s foreign policy priorities at the political center of the European Union,” Armenia’s foreign ministry writes.