Կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Էմանուել Մակրոնի հանդիպումը
Վարչապետի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Ելիսեյան պալատում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առանձնազրույցը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ:
«Վարչապետը ջերմորեն շնորհավորել է Էմանուել Մակրոնին Ֆրանսիայի ազգային տոնի առիթով և բարեկամ Ֆրանսիային մաղթել բարօրություն և բարգավաճում:
Ֆրանսիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների համար՝ ընդգծելով Հայաստանի հետ բազմակողմ համագործակցությունը զարգացնելու և խորացնելու իր հանձնառությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են նաև համատեղ ծրագրերի ընթացքին:
Վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է Բրյուսելում այսօր տեղի ունեցած քննարկումներին՝ ընդգծելով ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը խորացնելու ՀՀ Կառավարության նպատակադրումը:

В Елисейском дворце состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Франции Эммануэля Макрона.
Премьер-министр поздравил Эммануэля Макрона с Национальным праздником Франции и пожелал дружественной Франции благополучия и процветания.
Президент Франции выразил благодарность за пожелания, подчеркнув свою приверженность развитию и углублению многопрофильного сотрудничества с Арменией.
Собеседники обсудили ряд вопросов повестки армяно-французских отношений, в том числе касающихся хода реализации совместных программ.
Премьер-министр Пашинян коснулся состоявшихся сегодня в Брюсселе обсуждений, подчеркнув нацеленность правительства Армении на углубление сотрудничества с ЕС.