Wendy’s-ը՝ շուտով Հայաստանում
«Wen Restaurant» ՍՊԸ-ն և « Wendy’s»-ը հայտարարում են Հայաստանում 20 նոր ռեստորան բացելու համագործակցության մասին։ Սպասվում է, որ զարգացման ծրագիրը կստեղծի շուրջ 600 նոր աշխատատեղ ամբողջ Հայաստանում՝ նպաստելով երկրի տնտեսական աճին
«Wen Restaurant» ՍՊԸ-ն այսօր հայտարարեց բացառիկ ֆրանշիզային համաձայնագրի ստորագրման մասին «The Wendy’s Company»-ի հետ՝ նախատեսելով մինչև 2030 թվականը Հայաստանում բացել 20 նոր Wendy’s®ռեստորան։ Որպես սննդի, մանրածախ առևտրի, հյուրանոցային և բաշխման ոլորտներում ճանաչված առաջատար, «Wen Restaurant»-ի գործառնական փորձն ու տեղական շուկայի խորը իմացությունը նրանց հնարավորություն են տալիս ներկայացնելու Wendy’s-ը հայ սպառողին։
Առաջին Wendy’s ռեստորանը Հայաստանում նախատեսվում է բացել Երևանում՝ քաղաքի կենտրոնում։
«Wen Restaurant» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրեն Հրանտ Գրիգորյանը նշել է․
«Հպարտ ենք հայ սպառողին ներկայացնելու Wendy’s-ը։ Սա լեգենդար բրենդ է՝ տարածաշրջանում ապացուցված հաջողությամբ և մեծ ներուժով։ Համոզված ենք, որ հայ սպառողները կգնահատեն Wendy’s-ի բարձր որակը և թարմ սնունդը, և մենք մեծ ոգևորությամբ կստեղծենք այնպիսի սպասարկում և փորձառություն, որը ողջ երկրի տարածքում կապահովի մեծ թվով հավատարիմ հաճախորդներ»։
«The Wendy’s Company»-ի միջազգային բաժնի նախագահ E.J. Wunsch-ը ավելացրել է․
«Ուրախ ենք համագործակցել «Wen Restaurant»-ի հետ՝ մեր թարմ և հայտնի սնունդը ու անկրկնելի հյուրընկալությունը ներկայացնելու Հայաստանի տեղական համայնքներին։ Այս տարվա սկզբին նշել եմ, որ մեր ընդլայնման 70 տոկոսը տեղի կունենա ԱՄՆ-ից դուրս՝ նպատակ ունենալով մինչև 2028 թվականը հասնել 2000 միջազգային ռեստորանի։ Նոր այս գործընկերությունը աջակցում է այդ նպատակին և կարևոր փուլ է մեր միջազգային զարգացման ճանապարհին։ Համատեղելով Wendy’s բրենդի ուժը և «Wen Restaurant»-ի տեղական գիտելիքները՝ մենք կկառուցենք բարձր արդյունավետությամբ, տարբերվող արագ սպասարկման ռեստորանների բրենդ, որը կարտահայտի մեր մոտեցումը՝ «գլոբալ առումով հիանալի, տեղական մակարդակով՝ էլ ավելի լավը»»։
1969 թվականին հիմնադրված Wendy’s-ը, աշխարհի առաջատար արագ սպասարկման ռեստորանների բրենդներից մեկն է։ Բարձր որակի և թարմ սննդի մատուցման, ինչպես նաև ժամանակակից ձևավորմամբ ռեստորանների և բացառիկ հյուրընկալության շնորհիվ՝ բրենդը առանձնանում է ոլորտում։ Wendy’s-ը հայտնի է իր քառակուսի համբուրգերներով, հավի կծու սենդվիչներով և Nuggets-ով, ինչպես նաև սառը ու կրեմային Frosty®դեսերտով։
Wendy’s-ի բարձրորակ առաջարկները նորարարություն և ոգևորություն կբերեն իտալական արագ սննդի ոլորտ։
«Wen Restaurant» ՍՊԸ-ի մասին
«Wen Restaurant» ՍՊԸ-ն, հանդիսանալով «Connect Group»-ի մի մասը, սննդի, մանրածախ առևտրի, հյուրանոցային և բաշխման ոլորտներում ճանաչված շուկայի առաջատար է։ Ընդունելով արագ սպասարկման ռեստորանների ոլորտի վերափոխման մարտահրավերը՝ ընկերությունն առաջարկում է Wendy’s-ի թարմ, պատվերով պատրաստված մենյուն՝ կենտրոնանալով բացառիկ սննդի և հյուրընկալության վրա։ «Wen Restaurant» ՍՊԸ-ի նպատակը Հայաստանում QSR (Quick Service Restaurant) ոլորտում առաջատար դառնալն է։
Wendy-ի մասին«The Wendy’s Company»-ն և Wendy’s-ի® ֆրանշիզառուները աշխատանքով են ապահովում հարյուր հազարավոր մարդկանց ավելի քան 7,250 ռեստորաններում ամբողջ աշխարհում, որոնցից ավելի քան 1,350-ը գտնվում են ԱՄՆ-ից դուրս։ Հիմնադրված լինելով 1969 թվականին՝ Wendy’s-ը հավատարիմ է իր խոստմանը՝ թարմ և հանրահայտ սնունդ, պատրաստված հենց ձեզ համար։ Բրենդի ցանկալի մենյուն ներառում է պատվերով պատրաստվող քառակուսի համբուրգեր՝ պատրաստված թարմ տավարի մսից*, ինչպես նաև ֆան ֆավորիտներ՝ կծու հավի սենդվիչ և նագեթս, Baconator® բուրգեր և սառը ու կրեմային Frosty® դեսերտ։
Ավելի մանրամասն՝ www.wendys.com-ում։
Ֆրանշիզային հնարավորությունների մասին՝ www.wendys.com/franchising/international-ում։
Հետևեք Wendy-ին նաև X-ում, Instagram-ում և Facebook-ում։
*Թարմ տավարի միսը հասանելի է ԱՄՆ-ի տարածքում, Ալյասկայում, ինչպես նաև Կանադայում, Մեքսիկայում, Պուերտո Ռիկոյում, Մեծ Բրիտանիայում և մի շարք այլ միջազգային շուկաներում։

Wendy's in Armenia. Soon!
Wen Restaurant LLC announced today an exclusive franchise agreement with the Wendy’s Company to develop twenty new Wendy’s® restaurants in Armenia by 2030. A recognized leader in the food, retail, hospitality, and distribution industries, Wen Restaurant’s deep operational expertise and market insights uniquely positions them to bring Wendy’s to Armenia consumers.
The agreement is expected to generate approximately 600 new jobs in the country.
The first Wendy’s restaurant in Armenia is expected to open in Yerevan’s city center.
Hrant Grigoryan, Chief Executive Officer at Wen Restaurant LLC said, “We are proud to introduce Wendy’s to consumers in Armenia. Wendy’s is an iconic brand with proven success and untapped potential in the region. We are confident that Armenian consumers will embrace Wendy’s high-quality, fresh food, and we look forward to delivering the exceptional customer experiences that will create lifelong brand fans across the country.”
E.J. Wunsch, President, International at The Wendy’s Company said, “We are thrilled to partner with Wen Restaurant to bring Wendy’s fresh, famous food and unmatched hospitality to local communities in Armenia. Earlier this year, I shared that 70 percent of our expansion will occur outside the United States, with plans to reach 2,000 international restaurants by 2028. This new partnership supports that goal and marks an exciting milestone on our international growth journey. With the power of the Wendy’s brand and the deep local knowledge of our Wen Restaurant partners, we will build a high performing, differentiated QSR brand that reflects our ‘globally great, locally even better’ mindset.”
Founded in 1969, Wendy’s is one of the world’s leading quick-service restaurant brands. The brand’s commitment to serving fresh, famous food while providing high-quality experiences through exceptional hospitality and modern restaurant designs is a differentiator in the industry. Known for its made-to-order square hamburgers, Spicy Chicken sandwiches and nuggets, and the cool, creamy Frosty® dessert, Wendy’s high-quality offerings will bring innovation and excitement to the Italian fast-food scene
About Wen Restaurant LLC
Wen Restaurant LLC, part of the Connect Group, a recognized market leader across food, retail, hospitality, and distribution, is redefining the quick service restaurant landscape in Armenia. Backed by deep operational expertise and market insight, Wen Restaurant LLC is introducing Wendy’s fresh, made-to-order menu with a strong focus on delivering exceptional food and hospitality. Wen Restaurant LLC aims to become a market leader in the QSR industry in Armenia.
About Wendy’s
The Wendy's Company and Wendy’s® franchisees employ hundreds of thousands of people across more than 7,250 restaurants worldwide, with more than 1,350 of these located outside of the United States. Founded in 1969, Wendy’s is committed to the promise of Fresh Famous Food, Made Right, For You, delivered to customers through its craveable menu including made-to-order square hamburgers using fresh beef*, and fan favorites like the Spicy Chicken Sandwich and nuggets, Baconator®, and the Frosty® dessert. Learn more at www.wendys.com. For details on franchising, visit www.wendys.com/franchising/international. Connect with Wendy’s on X, Instagram and Facebook.
*Fresh beef available in the contiguous U.S. and Alaska, as well as Canada, Mexico, Puerto Rico, the UK, and other select international markets.