Փաշինյան-Միշուստին հանդիպում՝ Ալթայում
ՌԴ Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
«Միխայիլ Միշուստինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին միջազգային համաժողովին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։
Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր»,- ասված է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Состоялась встреча Никола Пашиняна и Михаила Мишустина
На полях проходящей в Республике Алтай Международной экологической конференции состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и председателя правительства Российской Федерации Михаила Мишустина.
Михаил Мишустин поблагодарил премьер-министра Армении за принятие приглашения участвовать в международной конференции.
В ходе встречи был затронут текущий процесс армяно-российских отношений. Были обсуждены повестка двустороннего сотрудничества, взаимодействие в рамках ЕАЭС, а также представляющие взаимный интерес другие вопросы.