Ամերիաբանկը միացել է ԱՏՁՄ-ին` ազդարարելով ֆինանսական և տեխնոլոգիական ոլորտների աննախադեպ համագործակցության մասին
ԱՏՁՄ-ն և Ամերիաբանկն ազդարարեցին ֆինտեխ ոլորտում նախադեպը չունեցող համագործակցության մասին, որի համաձայն Ամերիաբանկը դարձել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) անդամ:
Ամերիաբանկը` որպես ոլորտի Change Maker, միացել է ավելի քան 250 տեխնոլոգիական ընկերություններ միավորող ԱՏՁՄ-ին` վերահաստատելով բանկի ռազմավարական դիրքավորումը և թվային փոխակերպման ճանապարհը շարունակելու իր հանձնառությունը։
Երկու ռազմավարական ոլորտի համագործակցության նպատակն է Հայաստանում ձևավորել ֆինանսատեխնոլոգիական էկոհամակարգ և փոխգործակցության նոր մշակույթ, որը երկուստեք կնպաստի ոլորտների զարգացմանը և առաջընթացին։
Համագործակցության մեկնարկն ազդարարվել է ԱՏՁՄ-ի ամենամսյա հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել Sevan Startup Summit-ի շրջանակում:
ԱՏՁՄ-ի մասին
Առաջատար Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը Հայաստանի տեխնոլոգիական ասոցիացիան է՝ երկրի «հայթեք» էկոհամակարգի առանցքը։ Միության առաքելությունը Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացումն ու երկրի գիտատեխնիկական արդիականացումն է։ ԱՏՁՄ գործունեության հիմնական ուղղություններն են ոլորտի ընկերությունների շահերի պաշտպանությունը, մարդկային ներուժի զարգացումը և Հայաստանի առաջխաղացումը տեխնոլոգիական լուծումների համաշխարհային շուկայում։ 2000 թվականին գործարկված միությանը ներկայում անդամակցում է ավելի քան 250 ընկերություն, ինչն ԱՏՁՄ-ն դարձնում է Հայաստանի հնագույն և խոշորագույն բիզնես-ասոցիացիաներից մեկը։
Ամերիաբանկը, որպես դինամիկ զարգացող ֆինտեխ միջավայր, առաջարկում է կյանքի որակը բարելավող ամբողջական լուծումներ:

Америабанк присоединился к UATE, объявив о беспрецедентном сотрудничестве между финансовым и технологическим секторами
UATE и Америабанк объявили о беспрецедентном сотрудничестве в сфере финтеха, в рамках которого Америабанк стал членом Союза компаний передовых технологий (UATE).
Америабанк, как Change Maker в индустрии, присоединился к UATE, объединяющему более 240 технологических компаний, еще раз подтвердив стратегическое позиционирование банка и его намерение продолжить путь цифровой трансформации.
Целью сотрудничества двух стратегических секторов является формирование в Армении финансово-технологической экосистемы и новой культуры взаимодействия, что будет способствовать развитию и прогрессу обоих секторов.
О начале сотрудничества было объявлено на ежемесячной встрече UATE, которая прошла в рамках мероприятия Sevan Startup Summit.
О UATE
Союз компаний передовых технологий – технологическая ассоциация Армении, столп экосистемы высоких технологий в стране. Миссия Союза – развитие технологического сектора Армении и научно-техническая модернизация страны. Основными направлениями деятельности Союза являются защита интересов компаний отрасли, развитие человеческого потенциала и продвижение Армении на мировом рынке технологических решений. Будучи основанным в 2000 г., Союз в настоящее время объединяет более 240 компаний, что делает UATE одной из старейших и крупнейших бизнес-ассоциаций Армении.