Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը։ Հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Զրուցակիցները կարևորել են հանդիպման անցկացումը՝ ընդգծելով, որ այն արդյունավետ հնարավորություն է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը և դրանց հետագա զարգացման ուղիները քննարկելու համար։
Կողմերը բարձր են գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև շարունակական ու ակտիվ երկխոսությունը՝ կարևորելով ինչպես բարձր մակարդակի անձնական շփումները, այնպես էլ միջպետական ինստիտուցիոնալ համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության հարցերի»,- նշվում է հաղորդագրությունում:

Состоялась встреча Никола Пашиняна и Владимира Путина
На полях саммита Шанхайской организации сотрудничества состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Российской Федерации Владимира Путина.
Собственники отметили важность проведения встречи, подчеркнув, что она является эффективной возможностью для обсуждения актуальных вопросов двусторонних отношений и путей их дальнейшего развития.
Стороны высоко оценили постоянный и активный диалог между Арменией и РФ, подчеркнув важность как личных контактов высокого уровня, так и межгосударственного институционального сотрудничества.