Ամերիաբանկը` Armenian Auto Show-ում. հատուկ առաջարկներ էքսպոյի այցելուների համար
Սեպտեմբերի 26-ից 28-ն Ամերիաբանկը մասնակցելու է Armenian Auto Show-ին` ներկայացնելով իր MyCar.am հարթակը և գործընկեր դիլերների հետ մշակված հատուկ առաջարկները բացառապես էքսպոյի այցելուների համար: Մասնավորապես, երեք օր շարունակ էքսպոյի այցելուները կկարողանան տեղում գտնել իրենց մեքենան և գնել այն` առանց կանխավճարի և ավտովարկավորման հատուկ տոկոսադրույքով:
Նշենք, որ Ամերիաբանկն ավտովարկերի պորտֆելով շարունակում է պահպանել ՀՀ բանկային համակարգի բացարձակ առաջատարի դիրքը շուկայի շուրջ 50% մասնաբաժնով (30․06․2025թ․ դրությամբ):
2025թ․-ի առաջին 8 ամսում տարեվերջի համեմատ Ամերիաբանկի ավտովարկերի պորտֆելն աճել է ավելի քան 40%-ով: Նույն ժամանակահատվածում Ամերիաբանկի ավտովարկերի ավելի քան 30%-ը տրամադրվել է առցանց՝ MyCar.am հարթակի միջոցով։ MyCar.am հարթակն այցելուներին հնարավորություն է տալիս գտնել ցանկացած կարիքի և հնարավորության համապատասխան մեքենա՝ ընտրություն կատարելով առաջնային և երկրորդային շուկայի առաջատար դիլերների առաջարկներից։ Հարթակում ներկայացված են առաջարկներ ավելի քան 60 ավտոդիլերի կողմից, որոնցից շուրջ 30-ը` պաշտոնական ներկայացուցիչ: MyCar.am-ն արդեն հնարավորություն է տալիս նաև անհատներին վաճառել իրենց սեփական մեքենան, ինչի համար անհրաժեշտ է գրանցվել հարթակում:
Հավելենք, որ հաշվիչների, զտիչների և մեքենաների համեմատման գործիքների շնորհիվ հարթակում հնարավորինս պարզեցված է մեքենա փնտրելու և գտնելու գործընթացը, ինչը նպաստում է հաճախորդների ժամանակի խնայողությանը, օգնում գին-որակ հարաբերակցության մեջ արագ կողմնորոշվելու և լավագույն ընտրություն կատարելու հարցում:
Մանրամասները` հոլովակում:
Ամերիաբանկը ֆինանսական և տեխնոլոգիական առաջատար հաստատություն է, ՀՀ տնտեսական ոլորտի նշանակալի դերակատարներից մեկը: Թվային փոխակերպման ռազմավարության ներքո՝ Բանկը ներդնում և շարունակաբար կատարելագործում է շուկայում եզակի պրոդուկտներ, ծառայություններ և նորարարական հարթակներ, որոնք միտված են բավարարելու մարդկանց ֆինանսական և ոչ ֆինանսական կարիքները։ Ամերիաբանկը, որպես դինամիկ զարգացող ֆինթեք միջավայր, առաջարկում է կյանքի որակը բարելավող ամբողջական լուծումներ:

Америабанк на Armenian Auto Show: специальные предложения только для посетителей выставки
С 26 по 28 сентября Америабанк примет участие в Armenian Auto Show, где представит платформу MyCar.am, и специальные предложения, разработанные совместно с дилерами-партнерами, исключительно для посетителей выставки. В частности, в течение трех дней подряд посетители выставки смогут найти свой автомобиль и приобрести его на месте без первоначального взноса, по специальной процентной ставке по автокредиту.
Отметим, что Америабанк продолжает удерживать позиции абсолютного лидера в банковской системе Армении по объёму портфеля автокредитов, занимая около 50% рынка (по состоянию на 30.06.2025).
За первые 8 месяцев 2025 г. портфель автокредитов Америабанка увеличился на более чем 40% по сравнению с концом прошлого года. За тот же период более 30 % автокредитов Америабанка было предоставлено онлайн через платформу MyCar.am. Платформа MyCar.am позволяет посетителям подобрать автомобиль под любые потребности и возможности, предлагая широкий выбор предложений от ведущих дилеров как на первичном, так и на вторичном рынке. На платформе представлены более 60 автодилеров, около 30 из которых являются официальными представителями. MyCar.am уже позволяет частным лицам продавать собственные автомобили, для чего им необходимо зарегистрироваться на платформе.
Добавим, что благодаря имеющимся на платформе калькуляторам, фильтрам и функциям сравнения автомобилей процесс поиска и подбора автомобиля максимально упрощен, что помогает клиентам экономить время, быстро ориентироваться в соотношении цены и качества и сделать оптимальный выбор.