Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Մոնտենեգրոյի նախագահի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կոպենհագենում հանդիպում է ունեցել Մոնտենեգրոյի նախագահ Ժակով Միլատովիչի հետ:
Կառավարության հաղորդագրության համաձայն՝ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Մոնտենեգրոյի միջև բազմաոլորտ համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր։ Կողմերը հեռանկարային են համարել առևտրատնտեսական և զբոսաշրջության ոլորտներում փոխգործակցության խորացումը և պայմանավորվել են այդ ուղղություններով իրականացնել հետևողական քայլեր։
Մոնտենեգրոյի նախագահը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը՝ վստահություն հայտնելով, որ այն կբացի զարգացման լայն հնարավորություններ տարածաշրջանի համար։
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շարունակել երկխոսությունը բարձր մակարդակի փոխայցելությունների շրջանակում:

Состоялась встреча премьер-министра Армении и президента Монтенегро
Премьер-министр Никол Пашинян провел в Копенгагене встречу с президентом Монтенегро Яковом Милатовичем.
Собеседники обсудили вопросы дальнейшего развития многоотраслевого сотрудничества между Арменией и Монтенегро. Стороны назвали перспективным углубление взаимодействия в торгово-экономической и туристической сферах и договорились о последовательных шагах в этих направлениях.
Президент Монтенегро приветствовал парафирование мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном, выразив уверенность, что оно откроет широкие возможности для развития региона.