Getting Things Done կոնֆերանս` Evocabank-ի 35 ամյակի առթիվ
Հոկտեմբերի 8-ին Բանկը կազմակերպել էր բացառիկ փակ կոնֆերանս Getting Things Done թեմայով, որին ներկա էին ՀՀ ԿԲ ներկայացուցիչներ, բանկերի, ֆինտեխ ընկերությունների ղեկավարներ, Բանկի VIP հաճախորդներ և գործընկերներ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ ամբողջ աշխարհից:
Կոնֆերանսին ելույթ ունեցան համաշխարհային ճանաչում ունեցող 4 միջազգային խոսնակներ:
TJ Power-ը ներկայացրեց իր հեղինակային The DOSE®️ Effect-ը՝ ինչպես են 4 հորմոնները՝ դոֆամինը, օքսիտոցինը, սերոտոնինը և էնդորֆինը, ազդում մեր տրամադրության ու մոտիվացիայի վրա: Նա առաջարկեց պարզ, գիտականորեն հիմնավորված, գործնական մեթոդներ՝ ինչպես բարելավել դրանց մակարդակը: TJ Power-ն ունի ավելի քան 850,000 անդամ ունեցող գլոբալ համայնք, անց է կացրել ավելի քան 600 նեյրոգիտական դասընթաց` կրթելով շուրջ 80,000 մարդու Oxford-ի համալսարանում և մի շարք հայտնի ընկերություններում։
Հոգեբանության դոկտոր Nashater Deu Solheim-ը ներկայացրեց իր The Leadership PIN Code սկզբունքները՝ առաջնորդության 3 հիմնական բաղադրիչների՝ համոզելու, ազդեցություն գործելու և բանակցելու մասին: Նա ընդգծեց, որ արդյունավետ առաջնորդությունը հիմնված է էմոցիոնալ ինտելեկտի վրա՝ անկախ իրավիճակից: Նրա հեղինակած գիրքը 2020-ին ընդգրկվել է Forbes-ի թոփ 8 լավագույն գրքերի ցանկում։ Nashater-ն իր ավելի քան 25 տարվա կարիերայի ընթացքում աշխատել է մի շարք պետական կառույցների և խոշոր միջազգային ընկերությունների հետ:
Timothy Armoo-ն կիսվեց իր փորձով՝ խոսելով իր 5 ձախողված բիզնեսների և դրանցից քաղած դասերի մասին: Նա ներկայացրեց How to Fail Forward սկզբունքը՝ նշելով, որ ձախողումը ոչ թե վերջն է, այլ սովորելու և առաջ շարժվելու հնարավորություն: Ընդամենը 21 տարեկանում, Timothy-ն հիմնել է Fanbytes ընկերությունը՝ օգնելով այնպիսի բրենդերին, ինչպիսիք են՝ Nike-ն, Universal-ը, ինչպես նաև Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանն ավելի արդյունավետ հասնել Gen Z-ին՝ ինֆլյուենսեր մարքեթինգի միջոցով։
Եվ իհարկե, Edward Lamont-ը ներկայացրեց թիմային աշխատանքի արդյունավետության մեթոդները՝ հիմնված Team: Getting Things Done with Others գրքի վրա: Նա ընդգծեց, որ բարձր արդյունավետությունը հնարավոր է միայն առողջ թիմային մշակույթի և բաց հաղորդակցման միջոցով: Edward-ը GTD մեթոդաբանության լիցենզավորված մասնագետ է, ինչպես նաև Next Action Associates-ի համահիմնադիր։ Նա աշխատում է Fortune 500 առաջատար ընկերությունների հետ՝ նպաստելով դրանց թիմային արդյունավետության աճին։
Խոսնակներին հաջորդեց Getting Things Done թեմայով պանելային քննարկումը, որը վարում էին Evocabank-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Տաթևիկ Խաչատրյանը և Հայաստանում ամերիկյան համալսարանի Բիզնես հաղորդակցության և ռազմավարության դասախոս, MBA ծրագրի ղեկավար Սերգեյ Թանթուշյանը։ Վերջում տեղի ունեցավ Team: Getting Things Done with Others գրքի հայերեն տարբերակի շնորհանդեսը: Գիրքը հրատարակել է NewMag-ը` Evoca-ի հովանավորությամբ: Միջոցառմանը ներկա բոլոր հյուրերը ստացան գիրքը նվեր` հենց հեղինակի ստորագրությամբ։
«Կոնֆերանսը Բանկի հիմնադրման 35 ամյակին նվիրված միջոցառումներից միայն մեկն է: Մենք ուզում էինք կիսել այս հատուկ օրը մեր գործընկերների և հաճախորդների հետ, չէ՞ որ նրանք Evoca-ի պատմության և ինքնության կարևոր մասն են: Համոզված եմ` մեր հյուրերը արդյունավետ օր ունեցան` պարզ ու պրակտիկ հմտություններ միջազգային լավագույն էքսպերտների կողմից, ինչպես նաև հաճելի նեթվորքինգ այս յուրահատուկ վայրում»,-նշեց Evoca-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Տաթևիկ Խաչատրյանը:
Միջացառումը անմոռանալի էր դարձնում նաև դրա անցկացման վայրը` հատուկ կոնֆերանսի համար Երևանի սրտում` Կարապի լճի վրա կառուցված ժամանակավոր հայելային ֆուտուրիստիկ տաղավարը: Այն արտացոլում էր Բանկի նորարար տեսլականը և իր հաճախորդների ու գործընկերների համար մշտապես սպասվածից ավելին անելու ձգտումը:
Այս միջոցառումը հերթական ապացույցն է Evocabank-ի առաջատար դիրքի մասին ոչ միայն ֆինանսական ոլորտում, այլ նաև կրթական ու մշակութային մի շարք նախաձեռնություններում։

Конференция Getting Things Done, посвящённая 35-летию Evocaбанк
8 октября Банк организовал эксклюзивную закрытую конференцию на тему «Getting Things Done», в которой приняли участие представители Центрального банка Армении, руководители банков, финтех-компаний, VIP-клиенты и партнеры Банка из Армении и со всего мира.
На конференции выступили 4 всемирно известных международных спикера.
TJ Power представил свою авторскую концепцию The DOSE®️ Effect — о том, как четыре гормона (дофамин, окситоцин, серотонин и эндорфин) влияют на наше настроение и мотивацию. Он предложил простые, научно обоснованные и практические методы улучшения их уровня. Сообщество TJ Power насчитывает более 850 000 участников по всему миру; им проведено более 600 нейронаучных тренингов, в рамках которых он обучил около 80 000 человек в Оксфордском университете и ряде известных компаний.
Доктор психологии Nashater Deu Solheim представила свои принципы The Leadership PIN Code, раскрывающие три ключевых компонента лидерства — убеждение, влияние и переговоры. Она подчеркнула, что эффективное лидерство основано на эмоциональном интеллекте, независимо от ситуации. Её книга вошла в список Top 8 Best Books по версии Forbes в 2020 году. а более чем 25 лет своей карьеры Nashater сотрудничала с рядом государственных структур и ведущих международных компаний.
Timothy Armoo поделился собственным опытом, рассказав о пяти неудачных бизнесах и уроках, которые он извлёк из них. Он представил принцип How to Fail Forward, отметив, что неудача — это не конец, а возможность учиться и двигаться дальше. В возрасте всего 21 года Тимоти основал компанию Fanbytes, помогая таким брендам, как Nike, Universal, а также правительству Великобритании эффективнее взаимодействовать с поколением Z посредством инфлюенсер-маркетинга.
И, конечно же, Edward Lamont представил методы повышения эффективности командной работы, основанные на книге Team: Getting Things Done with Others. Он подчеркнул, что высокая продуктивность возможна только при здоровой командной культуре и открытом общении. Эдвард — лицензированный специалист по методологии GTD, сооснователь компании Next Action Associates. Он сотрудничает с ведущими компаниями из списка Fortune 500, способствуя росту их командной эффективности.
После выступлений состоялась панельная дискуссия на тему Getting Things Done, которую вели заместитель председателя Правления Evocabank Татевик Хачатрян и преподаватель Американского университета Армении, руководитель программы MBA Сергей Тантушян. В завершение прошла презентация армянского издания книги Team: Getting Things Done with Others. Книга была издана при поддержке Evoca издательством NewMag. Все гости мероприятия получили экземпляр книги в подарок — с автографом автора.
«Конференция — лишь одно из мероприятий, приуроченных к 35-летию Банка. Мы хотели разделить этот особенный день с нашими партнёрами и клиентами, ведь они — важная часть истории и идентичности Evoca. Уверена, что наши гости провели продуктивный день, получив практические навыки от лучших международных экспертов и насладившись приятным нетворкингом в этом уникальном месте», — отметила заместитель председателя Правления Evocabank Татевик Хачатрян.
Неповторимую атмосферу мероприятию придавал и сам выбор места — специально построенный для конференции временный зеркальный футуристический павильон, расположенный прямо на Лебединном озере в самом сердце Еревана. Он символизировал инновационное видение Банка и стремление всегда превосходить ожидания своих клиентов и партнёров.
Это событие стало очередным подтверждением лидерских позиций Evocabank не только в финансовой сфере, но и в области образовательных и культурных инициатив.