ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ
Հոկտեմբերի 23-ին Փարիզում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ: Հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
«Նախարարները քննարկել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև փոխգործակցության ողջ օրակարգը։
Մտքեր են փոխանակվել ռազմավարական բնույթ ունեցող հարաբերությունների հետագա խորացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ընդլայնման շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև բազմակողմ հարթակներում և ձևաչափերով արդյունավետ փոխգործակցությունն ապահովող նախաձեռնությունները։
Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային իրողությունների, այդ թվում՝ օգոստոսին Վաշինգտոնում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչմանն ու կարևոր զարգացումներին»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Встреча министров иностранных дел Армении и Франции
23 октября в Париже министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с министром Европы и иностранных дел Франции Жан-Ноэлем Барро.
Министры обсудили всю повестку сотрудничества между Арменией и Францией.
Состоялся обмен мнениями о работах, проводимых в направлении дальнейшего углубления отношений, имеющих стратегический характер, а также о расширении партнерства между Арменией и ЕС.
Собеседники также обсудили инициативы, обеспечивающие эффективное взаимодействие на многосторонних платформах и в различных форматах.
Арарат Мирзоян и Жан-Ноэль Барро обсудили региональные реалии, в том числе реализацию договоренностей, достигнутых в августе в Вашингтоне, и важные развития.
Были также затронуты другие вопросы, представляющие взаимный интерес, в том числе эффективные механизмы борьбы с гибридными угрозами, а также события на Ближнем Востоке.