Կայացել է ՀՀ վարչապետի և Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահի հանդիպումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև քաղաքական բարձր մակարդակի երկխոսությունը և փոխայցելությունների կազմակերպումը: Նիկոլ Փաշինյանը և Երլան Կոշանովն ընդգծել են, որ ակտիվ համագործակցություն է առկա ոչ միայն կառավարությունների, այլ նաև խորհրդարանների մակարդակով: Գոհունակությամբ նշվել է, որ միջխորհրդարանական կապերը կրում եմ ինտենսիվ բնույթ:
ՀՀ վարչապետը և Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային նշանակության թեմաների: Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատումը նոր հնարավորություններ կստեղծի տարածաշրջանում համագործակցության զարգացմանն ու առևտրատնտեսական կապերի խթանմանը:

Состоялась встреча премьер-министра Армении и председателя Мажилиса парламента Казахстана
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем Мажилиса парламента Казахстана Ерланом Кошановым.
Собеседники подчеркнули важность политического диалога на высоком уровне между двумя странами и организации взаимных визитов. Никол Пашинян и Ерлан Кошанов отметили, что налажено активное сотрудничество не только на уровне правительств, но и на уровне парламентов. С удовлетворением было отмечено, что межпарламентские связи носят интенсивный характер.
Премьер-министр Армении и председатель Мажилиса парламента Казахстана также затронули темы регионального значения. Стороны выразили уверенность, что установление мира между Арменией и Азербайджаном создаст новые возможности для развития сотрудничества и стимулирования торгово-экономических связей в регионе.