Յունիբանկը դարձել է Ֆինանսավորման և առևտրի հարցերով բանկիրների ասոցիացիայի (BAFT) անդամ
Յունիբանկն անդամակցել է ֆինանսավորման և առևտրի հարցերով բանկիրների ասոցիացիային (Bankers Association for Finance and Trade): BAFT-ին միանալով՝ Յունիբանկն ամրապնդում է իր հանձնառությունը միջազգային ծառայությունների զարգացման գործում, ներառյալ՝ առևտրի ֆինանսավորումը, վճարային լուծումները և միջազգային փոխանցումները: Անդամակցությունը թույլ է տալիս բանկին դառնալ խոշորագույն միջազգային համայնքի մաս, մասնակցել ոլորտի ապագան ձևավորող ռազմավարական քննարկումներին, նաև իր ներդրումն ունենալ համաշխարհային առաջատար փորձի զարգացման գործում:
«Մենք ուրախ ենք միանալ BAFT-ին և ամրապնդել մեր գլոբալ ներկայությունը՝ շարունակելով բարձր մակարդակով բավարարել մեր հաճախորդների աճող պահանջմունքները և մատուցելով նրանց առաջատար ֆինանսական լուծումներ: Այս անդամակցությունն արտացոլում է միջազգային համագործակցությունն ընդլայնելու մեր շարունակական հանձնառությունը՝ կենտրոնանալով այնպիսի հիմնական ոլորտների վրա, ինչպիսիք են առևտրի ֆինանսավորումը, համապատասխանությունը, թվայնացումը և վճարային համակարգերը», - նշեց Յունիբանկի վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը։
«Մենք ուրախ ենք ողջունել Յունիբանկին՝ որպես BAFT-ի նոր հայաստանյան անդամ,  որը միացավ ավելի քան 65 երկրներում գործող 270 հաստատություններից բաղկացած մեր աճող համայնքին: Մենք անհամբեր սպասում ենք Յունիբանկի ակտիվ մասնակցությանը մեր հանձնաժողովների և ոլորտային նախաձեռնությունների աշխատանքներին», - ասաց BAFT-ի նախագահ և գործադիր տնօրեն Թոդ Բարվելը:
BAFT-ին անդամակցությունը բացում է փորձի փոխանակման, կրթական ռեսուրսներին, վերլուծական նյութերին և փորձագիտական գիտելիքներին հասանելիության լայն հնարավորություններ, ինչպես նաև նպաստում է դիրքերի ամրապնդմանը համաշխարհային ֆինանսական համայնքում։

Юнибанк присоединился к международной Ассоциации банкиров по финансам и торговле (BAFT)
Юнибанк стал членом BAFT (Ассоциации банкиров по финансам и торговле), ведущей глобальной отраслевой ассоциации в сфере международных транзакционных банковских операций.
Присоединившись к BAFT, Юнибанк усиливает свою приверженность развитию международных услуг, включая торговое финансирование, платежные решения и трансграничные переводы. Членство позволяет банку стать частью крупнейшего международного сообщества, участвовать в стратегических дискуссиях, определяющих будущее отрасли, а также вносить вклад в разработку передовых мировых практик.
«Мы рады присоединиться к BAFT и надеемся укрепить свое глобальное присутствие, продолжая удовлетворять растущие потребности наших клиентов и предоставляя им передовые финансовые решения», — отметил председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян. «Это членство отражает наше постоянное стремление к расширению международного сотрудничества с упором на такие ключевые направления, как торговое финансирование, комплаенс, цифровизация и платежные системы».
«Мы рады приветствовать Юнибанк в качестве нового армянского банка-члена BAFT, присоединившегося к нашему растущему глобальному сообществу, насчитывающему свыше 270 учреждений в более чем 65 странах», — сказал президент и генеральный директор BAFT Тод Барвел. «Мы с нетерпением ждем активного участия Юнибанка в работе наших комитетов и отраслевых инициативах, а также поддержки его дальнейшего роста в сфере международных транзакционных банковских операций».
Членство в BAFT предоставляет широкие возможности по обмену опытом, доступу к образовательным ресурсам, аналитическим материалам и экспертным знаниям, а также способствует укреплению позиций в глобальном финансовом сообществе.