Յունիբանկը դարձել է Ֆինանսավորման և առևտրի հարցերով բանկիրների ասոցիացիայի (BAFT) անդամ
Յունիբանկն անդամակցել է ֆինանսավորման և առևտրի հարցերով բանկիրների ասոցիացիային (Bankers Association for Finance and Trade): BAFT-ին միանալով՝ Յունիբանկն ամրապնդում է իր հանձնառությունը միջազգային ծառայությունների զարգացման գործում, ներառյալ՝ առևտրի ֆինանսավորումը, վճարային լուծումները և միջազգային փոխանցումները: Անդամակցությունը թույլ է տալիս բանկին դառնալ խոշորագույն միջազգային համայնքի մաս, մասնակցել ոլորտի ապագան ձևավորող ռազմավարական քննարկումներին, նաև իր ներդրումն ունենալ համաշխարհային առաջատար փորձի զարգացման գործում:
«Մենք ուրախ ենք միանալ BAFT-ին և ամրապնդել մեր գլոբալ ներկայությունը՝ շարունակելով բարձր մակարդակով բավարարել մեր հաճախորդների աճող պահանջմունքները և մատուցելով նրանց առաջատար ֆինանսական լուծումներ: Այս անդամակցությունն արտացոլում է միջազգային համագործակցությունն ընդլայնելու մեր շարունակական հանձնառությունը՝ կենտրոնանալով այնպիսի հիմնական ոլորտների վրա, ինչպիսիք են առևտրի ֆինանսավորումը, համապատասխանությունը, թվայնացումը և վճարային համակարգերը», - նշեց Յունիբանկի վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը։
«Մենք ուրախ ենք ողջունել Յունիբանկին՝ որպես BAFT-ի նոր հայաստանյան անդամ,  որը միացավ ավելի քան 65 երկրներում գործող 270 հաստատություններից բաղկացած մեր աճող համայնքին: Մենք անհամբեր սպասում ենք Յունիբանկի ակտիվ մասնակցությանը մեր հանձնաժողովների և ոլորտային նախաձեռնությունների աշխատանքներին», - ասաց BAFT-ի նախագահ և գործադիր տնօրեն Թոդ Բարվելը:
BAFT-ին անդամակցությունը բացում է փորձի փոխանակման, կրթական ռեսուրսներին, վերլուծական նյութերին և փորձագիտական գիտելիքներին հասանելիության լայն հնարավորություններ, ինչպես նաև նպաստում է դիրքերի ամրապնդմանը համաշխարհային ֆինանսական համայնքում։

Armenia's Unibank Joins BAFT
Unibank has become a member of BAFT (Bankers Association for Finance and Trade), the leading global industry association for international transaction banking.
By joining BAFT, Unibank strengthens its commitment to advancing trade finance, payments, and cross-border transfers. The membership will enable Unibank to collaborate with a global network of financial institutions, participate in industry-shaping discussions, and contribute to the development of best practices.
"We are delighted to join BAFT and look forward to strengthening our global presence while continuing to meet the evolving needs of our customers and providing them with industry-leading financial solutions," said Mesrop Hakobyan, Chairman of the Management Board of Unibank. "This membership reflects our ongoing commitment to expanding international cooperation and connectivity, with a focus on key areas such as trade finance, compliance, innovation, and payment systems."
“We are pleased to welcome Unibank as the newest Armenian bank member of BAFT, joining our growing global community of more than 270 institutions across 65+ countries,” said Tod Burwell, BAFT President & CEO. “We look forward to Unibank’s active engagement across our committees and industry initiatives, and to supporting their continued growth in international transaction banking.”
BAFT membership offers a highly effective combination of advocacy, education and information resources and takes opportunities to gain unique insights and expand presence in the global financial community.