Կհրապարակվի Արթուր Սաքունցն ընդդեմ Ռուբեն Հայրապետյանի գործով վճիռը
Վաղը Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում նշանակված է Արթուր Սաքունցն ընդդեմ Ռուբեն Հայրապետյանի գործով վճռի հրապարակումը:
Հայցվոր կողմը դատարանից պահանջում է Ռուբեն Հայրապետյանին պարտավորեցնել հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել և որպես փոխհատուցում Ռուբեն Հայրապետյանից հօգուտ Արթուր Սաքունցի բռնագանձել 1 (մեկ) լումա:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Սաքունցի կողմից հայցադիմում ներկայացնելու համար հիմք է հանդիսացել 2012 թ. մայիսի 25-ին Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությամբ ցուցադրված «Լրացուցիչ ժամանակ» սպորտային հաղորդումը, որտեղ հաղորդման հյուրը` Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, արել է հետևյալ արտահայտությունները. «Երբ որ ես Վանաձորում ուզում եմ ֆուտբոլի դպրոցը կառուցեմ, ոչ մի ծառ, ոչ մի թուփ չկա, սարի վրա դպրոց եմ կառուցում, բայց չգիտես ինչի հայտնվեց Հելսինկյան մի հատ ինչ որ անհասկանալի օղերով մի հատ շան ծնունդ ու բռնեց դատի տվեց մեզ, քաղաքապետարանին, ավագանու որոշմանը, այդ թվում ֆեդերացիան էլ որպես երրորդ կողմ, պատասխանող կողմ: Հիմա դրանք մի քանի կոպեկ արտասահմաններից էդ գռանտները ստանում են, իրանց գռանտների հաշվին ցանկացած գեղեցիկ բան այսօր վարկաբեկում են»:

Будет обнародовано решение по иску Артура Сакунца против Рубена Айрапетяна
Завтра суд общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш обнародует решение по делу “Артур Сакунц против Рубена Айрапетяна”.
Истец требует от суда обязать Р.Айрапетяна принести публичные извинения и в качестве компенсации взыскать с Рубена Айрапетяна в пользу Артура Сакунца одну луму.
Напомним, что основанием для подачи иска Артуром Сакунцем послужила показанная по Общественному телевидению Армении 25 мая 2012 г. спортивная передача “Дополнительное время”, в ходе которой гость программы, председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян, сделал следующее высказывание: “Почему-то когда я решил построить в Ванадзоре, там, где нет ни одного дерева, ни одного куста, футбольную школу, появился какой-то сукин сын с непонятными серьгами и подал в суд на нас, на мэрию, на решение совета старейшин, привлек Федерацию в качестве ответчика. Сейчас они получают из-за границы несколько копеек, гранты, за счет которых дискредитируют любое красивое начинание”.