Սյունիքի մարզի դատախազն ազատվել է աշխատանքից
ՀՀ գլխավոր դատախազի օգոստոսի 28-ի հրամանով աշխատանքից ազատվել է Սյունիքի մարզի դատախազ Արայիկ Թարվերդյանը:
«Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքի 36-րդ հոդվածի 6-րդ կետի համաձայն՝ մարզի դատախազի պաշտոնում նշանակում կատարում է գլխավոր դատախազը դատախազների առաջխաղացման ցուցակում ընդգրկված անձանց թվից, եթե որակավորման հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տալիս այդ անձին համապատասխան պաշտոնում նշանակելու համար: Պաշտոնի նշանակվելու դեպքում անձը գլխավոր դատախազի կողմից հանվում է դատախազների առաջխաղացման ցուցակից:

Prosecutor of Syuniq Region Dismissed from Post
According to the order of August 28 of General Prosecutor of the Republic of Armenia the prosecutor of the region Syuniq Araik Tarverdyan was dismissed from the post.
According to the Point 6 of the Article 36 of the Law of the Republic of Armenia about Prosecution the prosecutor of the region is appointed by the General Prosecutor from the persons who are included in the list of promotion of prosecutors, if the qualification committee gives a positive conclusion to appoint that person to the appropriate office. In case of being appointed, the person is ommitted from the list of promotion of prosecutors by the General Prosecutor.