Յունիբանկը դարձել է Հայ-բրիտանական գործարարության պալատի  A-մակարդակի անդամ
Յունիբանկը միացել է Հայ-բրիտանական գործարարության պալատին (ABBC)՝ որպես A-մակարդակի անդամ, ինչը բանկի համար կարևոր քայլ է միջազգային համագործակցության ամրապնդման և համաշխարհային գործարար համայնքի հետ ակտիվ փոխգործակցության ընդլայնման ուղղությամբ։
ABBC-ին անդամակցելով՝ Յունիբանկը վերահաստատում է իր հանձնառությունը՝ աջակցելու միջազգային բիզնեսի զարգացմանը, խրախուսելու օտարերկրյա ներդրումները, նպաստելու բարենպաստ և թափանցիկ գործարար միջավայրի ձևավորմանը:
Հայ-բրիտանական գործարարության պալատի առաքելությունն է զարգացնել և ընդլայնել Հայաստանի և Մեծ Բրիտանիայի  միջև առևտրային և ներդրումային կապերը, այդ թվում՝ B2B հարաբերությունները, շուկա մուտք գործելու ռազմավարությունները, ներդրումային ծրագրերը, ներմուծման և արտահանման ընթացակարգերը:
«Մենք ուրախ ենք միանալ Հայ-բրիտանական գործարարության պալատին։ Այս անդամակցությունը Յունիբանկին հնարավորություն է տալիս ամրապնդել  համագործակցությունը բրիտական ընկերությունների հետ և մասնակցել համատեղ նախաձեռնությունների իրականացմանը՝ նորարարություններին, ներդրումներին և տնտեսական աճին նպաստելու նպատակով», – ասաց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը։
«Ուրախ ենք ողջունել Յունիբանկին որպես Հայ-բրիտանական գործարար պալատի A-մակարդակի անդամ։ Բանկի բարձր հեղինակությունն ու Հայաստանի ֆինանսական ոլորտում երկարամյա ներդրումը կարևոր փորձ և արժեք են բերում մեր համայնքին։ Վստահ ենք, որ մեր համագործակցությունը կնպաստի գործարար երկխոսության խորացմանը և Մեծ Բրիտանիայի ու Հայաստանի միջև տնտեսական կապերի ամրապնդմանը», – նշեց ABBC-ի գործադիր տնօրեն Լուսինե Աչոյանը:

Юнибанк стал членом А-уровня Армяно-британской торгово-промышленной палаты
Юнибанк присоединился к Армяно-британской торгово-промышленной палате (ABBC), что является значительным шагом для банка в укреплении международного сотрудничества и взаимодействии с британским бизнес-сообществом. Членство в ABBC подчеркивает приверженность Юнибанка развитию международного бизнеса, поощрению иностранных инвестиций и созданию благоприятной бизнес-среды.
Армяно-британская торгово-промышленная палата сосредоточена на развитии и укреплении отношений между двумя странами, способствуя обмену опытом и расширению сотрудничества, включая взаимодействие B2B, стратегии выхода на рынок, инвестиции, импортно-экспортные и правовые процедуры. Палата активно сотрудничает с международными и местными бизнес-ассоциациями, укрепляя связи между Арменией и Великобританией.
«Мы рады присоединиться к Армяно-Британской Торгово-Промышленной Палате. Это членство предоставляет Юнибанку возможность наладить более тесное сотрудничество с британскими компаниями и реализовать совместные инициативы. Юнибанк рассчитывает на тесное сотрудничество с ABBC и ее членами для поддержки инноваций, инвестиций и экономического роста», – отметил председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян.
«Мы рады приветствовать Юнибанк в качестве члена A-уровня Армяно-британской торговой палаты. Высокая репутация Юнибанка и многолетний вклад в финансовый сектор Армении привносят ценный опыт в наше сообщество. Мы рассчитываем на тесное сотрудничество, развитие диалога с бизнес-сообществом и укрепление экономических связей между Великобританией и Арменией», – отметилa исполнительный директор ABBC Лусине Ачоян.