Երևանի «Հրաչյա Աճառյան» համալսարանը դադարեցնում է գործունեությունը
Երևանի «Հրաչյա Աճառյան» համալսարանի ռեկտոր Ա. Խաչատրյանը նամակով դիմել է կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին և տեղեկացրել, որ «Հրաչյա Աճառյան» համալսարանը դադարեցնում է բարձրագույն կրթական ծրագրերի իրականացումը: Միաժամանակ Ա. Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարությանը երկարամյա և արգասաբեր համագործակցության համար:
Կրթության և գիտության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ «Հրաչյա Աճառյան» համալսարանի բոլոր ուսանողներին կառաջարկվի ըստ մասնագիտությունների կրթությունը շարունակել Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում:
Բոլոր հարցերով ուսանողները կարող են դիմել ԿԳՆ բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության վարչություն՝ հեռ. 52-56-62:

Ереванский университет "Грачья Ачарян" прекращает свою деятельность
Ректор ереванского университета "Грачья Ачарян" А.Хачатрян обратился с письмом к министру образования и науки РА Армену Ашотяну, в котором сообщил, что университет "Грачья Ачарян" прекращает осуществление высших образовательных программ. Вместе с тем А.Хачатрян выразил благодарность министерству за многолетнее плодотворное сотрудничество.
Министерство образования и науки сообщает, что всем студентам университета "Грачья Ачарян" будет предложено продолжить обучение по своим специальностям в высших учебных заведениях Республики Армения.
По всем вопросам студенты могут обращаться в управление высшего и поствузовского специального образования МОН. Тел.: 52-56-62. Об этом сообщает пресс-служба МОН РА.