Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը
Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ ռազմավարական հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։ Կարևորվել է առևտրատնտեսական համագործակցության հետևողական զարգացումն ու ընդլայնումը։ Այդ համատեքստում ընդգծվել է այսօր կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 15-րդ նիստի անցկացումը։ Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդմանը տարբեր ոլորտներում։
Վարչապետները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ։ Կարևորվել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովմանն ուղղված քայլերի շարունակականությունը։

Состоялась встреча Никола Пашиняна и Ираклия Кобахидзе
Состоялась беседа премьер-министра Армении Никола Пашиняна и премьер-министра Грузии Ираклия Кобахидзе в формате тет-а-тет.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов повестки двусторонних стратегических отношений. Была подчеркнута важность последовательного развития и расширения торгово-экономического сотрудничества. В этом контексте было подчеркнуто проведение 15-го заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией. Стороны выразили уверенность, что оно придаст новый импульс укреплению двустороннего сотрудничества в различных областях.
Премьер-министры обменялись также мнениями по ряду вопросов регионального значения. Была подчеркнута важность продолжения шагов по обеспечению мира и стабильности в регионе.