Փաշինյանը՝ ի պատասխան ՀՅԴ-ի
Հաշվի առնելով, որ ՀԱԿ-ը տնտեսական, քաղաքական մոտեցումներով իշխանություններից ոչնչով չի տարբերվում, Դաշնակցության ղեկավարներից մեկը երեկ կոչ է արել, որ Սերժ Սարգսյանն ու Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը միանան, որպեսզի ժողովրդին պարզ լինի՝ ում դեմ պայքարել՝ առաջինի՞, թե՞ երկրորդի:
Այս առնչությանբ Նիկոլ Փաշինյանն ասում է, որ ոչ Տեր-Պետրոսյանը, ոչ էլ իրենցից որեւէ մեկը չգիտի եւ չի էլ իմանա՝ ինչ է նշանակում միանալ Սերժ Սարգսյանի հետ:
«Դաշնակցությունը, սակայն, Սերժ Սարգսյանի հետ տարբեր իրավիճակներում միանալու շատ մեծ փորձ ունի: Բայց ես հավաստիացնում եմ, որ այդ փորձի փոխանակման կարիքը մենք չունենք»,- հավելում է «ՀԺ» գլխավոր խմբագիր Փաշինյանը:

Пашинян отвечает АРФД
Один из руководителей Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн, сославшись на то, что Армянский национальный конгресс своими экономическими и политическими подходами ничем не отличается от властей, вчера предложил Сержу Саргсяну и Левону Тер-Петросяну объединиться, чтобы народу стало понятно, с кем ему вести борьбу – с первым или со вторым.
В связи с этим главный редактор газеты “Айкакан жаманак” Никол Пашинян заявил, что ни Тер-Петросян, ни кто-либо другой из них не знает и не узнает, что значит объединиться с Сержем Саргсяном.
“Между тем у Дашнакцутюн есть большой опыт присоединения к Сержу Саргсяну в различных ситуациях. Но я уверяю, что необходимости в обмене этим опытом у нас нет”,- отметил Пашинян.