Այսօր կանցկացվեն բողոքի ակցիաներ ԱԳՆ-ի և Հունգարիայի հյուպատոսարանի առջև
Օգոստոսի 31-ին Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտի բանտից Բաքու ուղարկվեց ու այնտեղ ներման արժանացավ Հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին դաժանաբար կացնահարած ադրբեջանական բանակի սպա Ռամիլ Սաֆարովը:
Այս ամենում իր մեղքն ունի Հայկական կողմը, քանի որ տարիներ ի վեր ոչ պատշաճ ուշադրություն դարձնելով այս հարցին՝ այսօր արդեն իսկ անզոր է որևէ բան փոխելու:
Սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 12-ին, տեղի կունենա հավաք ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության դիմաց, որտեղ կներկայացվի պահանջագիր արտաքին գերատեսչության ղեկավարին:
Այնուհետև ակցիայի մասնակիցները երթով կշարժվեն Հունագիրայի հյուպատոսարան, որտեղ տեղի կունենա բողոքի ու ցասման ակցիա:

Сегодня перед зданиями МИД РА и консульства Венгрии пройдут акции протеста
31 августа из тюрьмы в столице Венгрии Будапеште в Баку был экстрадирован и удостоился там помилования офицер азербайджанской армии Рамиль Сафаров, зарубивший топором армянского офицера Гургена Маркаряна.
Свою долю вины в произошедшем имеет и армянская сторона, которая все эти годы не уделяла должного внимания этому ворпросу, а сегодня уже бессильна что-либо изменить.
1 сентября в 12 часов перед зданием министерства иностранных дел РА будет организован пикет, в ходе которого главе МИД будут выдвинуты требования.