Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Ֆերիդուն Սինիրիօղլուին։ Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը ողջունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարի այցը Հայաստան՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով։ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան–ԵԱՀԿ համագործակցության շարունակական զարգացումը, այդ թվում՝ տարբեր ոլորտներում Հայաստանի կարողությունների ամրապնդմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման միջոցով։
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է վարչապետին գագաթնաժողովի անցկացման առիթով և նշել, որ այն վկայում է Հայաստանի նկատմամբ միջազգային մեծ ուշադրության մասին։ Ֆերիդուն Սինիրիօղլուի խոսքով՝ Հայաստանը կայուն պետություն է անհանգիստ տարածաշրջանում, ինչը նաև վարչապետ Փաշինյանի և ՀՀ Կառավարության աշխատանքի արդյունքն է։ ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը հավելել է, որ ամեն անգամ Երևան ժամանելիս տպավորվում է Հայաստանի արձանագրած առաջընթացով։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան–ԵԱՀԿ համագործակցության օրակարգի, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի շուրջ։ Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանն ուղղված

Pashinyan, according to his office, welcomed the OSCE Secretary General’s visit to Armenia to participate in the 8th Summit of the European Political Community.
Pashinyan highlighted the continued development of Armenia-OSCE cooperation, including through the implementation of programs aimed at strengthening Armenia’s capabilities in various fields.
The OSCE Secretary General congratulated Pashinyan on hosting the European Political Community summit and noted that it testifies to the great international attention paid to Armenia. Sinirlioğlu said that Armenia is a stable state in a turbulent region, which is the result of the work Pashinyan and his administration are conducting.
During the meeting, the parties exchanged views on the Armenia-OSCE cooperation agenda, as well as issues of regional importance. They also discussesd projects aimed at unblocking regional communication routes.