Դատարանը մերժեց հայցն ընդդեմ news.am-ի
Այսօր Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Ռ.Ափինյանի նախագահությամբ, վճռեց մերժել Յուրի Մնացականյանի հայցն ընդդեմ ՀՀ ԱՆ ակադեմիկոս Ս.Խ.Ավդալբեկյանի անվան առողջապահության ազգային ինստիտուտ ՊՓԲԸ-ի և Վիգեն Շահինյանի, 3-րդ անձ news.am-ի: Համաձայն վճռի՝ Յուրի Մնացականյանից պետք է բռնագանձվի 20 հազար ՀՀ դրամ՝ որպես պետական տուրք:
Հիշեցնենք, որ Յուրի Մնացականյանը վիճարկում էր 2011թ. նոյեմբերի 26-ին news.am կայքում հրապարակված «Առողջապահության ազգային ինստիտուտի 40-100 աշխատակիցներ կհամալրեն գործազուրկների շարքերը» հոդվածում Վիգեն Շահինյանի արած արտահայտությունը և դատարանից խնդրում էր պարտավորեցնել պատասխանողին news.am-ի միջոցով հրապարակային ներողություն խնդրել հայցվորից և 1 միլիոն դրամ փոխհատուցել վիրավորանքի համար:

Суд отклонил иск против news.am
Сегодня суд общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Р.Апиняна отклонил иск Юрия Мнацаканяна против ГЗАО “Национальный институт здравоохранения им. академика С.Х.Авдалбекяна”, Вигена Шагиняна и третьего лица – news.am. Согласно решению, с Юрия Мнацаканяна в качестве государственной пошлины должно быть взыскано 20 тыс. драмов.
Напомним, что Ю.Мнацаканян оспаривал высказывание Вигена Шагиняна, содержавшееся в статье “40-100 сотрудников Национального института здравоохранения пополнят ряды безработных”, которая была размещена на сайте news.am 26 ноября 2011 г., и просил суд обязать ответчика через news.am принести публичные извинения истцу и выплатить компенсацию за оскорбление в размере 1 млн драмов.