Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցը․ ՌԴ նախագահը ՀՀ վարչապետին շնորհավորել է ծննդյան օրվա առիթով
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին հաղորդում են Կառավարության լրատվական ծառայությունից։
«ՌԴ նախագահը ՀՀ վարչապետին շնորհավորել է ծննդյան օրվա առիթով և բարեմաղթանքներ հղել։ Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ նախագահին՝ զանգի և շնորհավորանքի համար։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև երկկողմ և բազմակողմ օրակարգի ընթացիկ հարցերի շուրջ։
ՀՀ վարչապետը ՌԴ նախագահին շնորհակալություն է հայտնել տարընթերցումների առիթ տվող մի շարք հարցերի վերաբերյալ հավասարակշռված դիրքորոշումների, բարեկամական տոնայնության, ինչպես նաև աջակցության համար։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են քննարկումները շարունակել առաջիկա հարմար առիթով՝ հանդիպման ձևաչափով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Putin Congratulates Pashinyan on Birthday
During the call, Putin extended birthday wishes to Pashinyan. The Armenian prime minister thanked Putin for the call and the birthday wishes.
Pashinyan and Putin also exchanged views on current issues on the bilateral and multilateral agenda.
“The Prime Minister of the Republic of Armenia expressed gratitude to the President of the Russian Federation for his balanced positions on a number of issues that have given rise to misinterpretations, as well as for his friendly tone and support,” Pashinyan's office said.
The two leaders agreed to continue their talks in person soon.
The Kremlin said the call also covered the results of the Supreme Eurasian Economic Council session held on May 29 in Astana, Kazakhstan.
The Kremlin said the leaders discussed the outcome of the May 29 Supreme Eurasian Economic Council meeting in Astana.