Մասուդ Փեզեշքիանը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Փաշինյանին
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ՝ վստահություն հայտնելով, որ առաջիկա տարիներին երկկողմ կապերը կշարունակեն ընդլայնվել։
Նախագահ Փեզեշքիանը բարձր է գնահատել ընտրությունների հաջող անցկացումը և հայ ժողովրդի կողմից Նիկոլ Փաշինյանի Կառավարությանը ցուցաբերած նոր աջակցությունը որակել որպես Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության, զարգացման, կայունության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված քաղաքականություն վարելու նրա ցանկության նշան։
Իրանի նախագահը վստահություն է հայտնել, որ վերջին տարիներին Թեհրանի և Երևանի միջև հարաբերությունների դրական և դինամիկ միտումը կամրապնդվի երկու հարևան երկրների միջև ավելի լայն և կառուցողական համագործակցության միջոցով։
Նախագահ Փեզեշքիանի խոսքով՝ այս գործընթացը կնպաստի երկու երկրների շահերի առաջմղմանը՝ միաժամանակ նպաստելով տարածաշրջանում խաղաղությանը, կայունությանը և զարգացմանը՝ տարածաշրջանային պետությունների համագործակցության և համատեղ ջանքերի միջոցով։
Նա նաև խաղաղություն, բարգավաճում և բարեկեցություն է մաղթել Հայաստանի Կառավարությանը և ժողովրդին՝ երկիրը բնութագրելով որպես բարեկամ հարևան՝ Իրանի հետ երկարատև կապերով։

Масуд Пезешкиан направил поздравительное послание премьер-министру Пашиняну
Президент Ирана Масуд Пезешкиан направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну и партии «Гражданский договор» по случаю победы на парламентских выборах, выразив уверенность, что в ближайшие годы двусторонние связи продолжат расширяться.
Президент Пезешкиан высоко оценил успешное проведение выборов и охарактеризовал новую поддержку, оказанную армянским народом правительству Никола Пашиняна, как знак его стремления проводить политику, направленную на укрепление мира, развития, стабильности и регионального сотрудничества в регионе Южного Кавказа.
Президент Ирана выразил уверенность, что позитивная и динамичная тенденция в отношениях между Тегераном и Ереваном в последние годы укрепится за счет более широкого и конструктивного сотрудничества между двумя соседними странами.
По словам президента Пезешкиана, этот процесс послужит продвижению интересов обеих стран, одновременно способствуя миру, стабильности и развитию в регионе посредством сотрудничества и совместных усилий региональных государств.
Он также пожелал мира, процветания и благополучия правительству и народу Армении, охарактеризовав страну как дружественного соседа с давними связями с Ираном.