Մասուդ Փեզեշքիանը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Փաշինյանին
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ՝ վստահություն հայտնելով, որ առաջիկա տարիներին երկկողմ կապերը կշարունակեն ընդլայնվել։
Նախագահ Փեզեշքիանը բարձր է գնահատել ընտրությունների հաջող անցկացումը և հայ ժողովրդի կողմից Նիկոլ Փաշինյանի Կառավարությանը ցուցաբերած նոր աջակցությունը որակել որպես Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության, զարգացման, կայունության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված քաղաքականություն վարելու նրա ցանկության նշան։
Իրանի նախագահը վստահություն է հայտնել, որ վերջին տարիներին Թեհրանի և Երևանի միջև հարաբերությունների դրական և դինամիկ միտումը կամրապնդվի երկու հարևան երկրների միջև ավելի լայն և կառուցողական համագործակցության միջոցով։
Նախագահ Փեզեշքիանի խոսքով՝ այս գործընթացը կնպաստի երկու երկրների շահերի առաջմղմանը՝ միաժամանակ նպաստելով տարածաշրջանում խաղաղությանը, կայունությանը և զարգացմանը՝ տարածաշրջանային պետությունների համագործակցության և համատեղ ջանքերի միջոցով։
Նա նաև խաղաղություն, բարգավաճում և բարեկեցություն է մաղթել Հայաստանի Կառավարությանը և ժողովրդին՝ երկիրը բնութագրելով որպես բարեկամ հարևան՝ Իրանի հետ երկարատև կապերով։

Iranian President Masoud Pezeshkian congratulated Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and the Civil Contract Party on their victory in the Armenian parliamentary elections, expressing confidence that bilateral ties will continue to expand in the coming years.
President Pezeshkian Pezeshkian praised the successful conduct of the elections and described the renewed support of the Armenian people for Pashinyan's government as a sign of their desire to pursue policies aimed at strengthening peace, development, stability and regional cooperation in the South Caucasus region.
The Iranian president said he is confident that the positive and dynamic trend that has characterized relations between Tehran and Yerevan in recent years will be further reinforced through broader and more constructive cooperation between the two neighboring countries.
According to President Pezeshkian, this process will help advance the interests of both countries while also contributing to peace, stability, and development in the region through the cooperation and collective efforts of regional states.
He also extended his wishes for peace, prosperity and well-being to the government and people of Armenia, describing the country as a friendly neighbor with longstanding ties to Iran.