Այսօր կկայանա Յունիբանկի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը. բանկի զուտ շահույթը կազմել է 9.8 մլրդ դրամ
2026 թվականի հունիսի 22-ին կգումարվի «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը, որի ընթացքում կամփոփվեն Բանկի 2025 թվականի գործունեության արդյունքները և կքննարկվեն հետագա զարգացման հիմնական ուղղությունները։ Բաժնետերերի ժողովը նաև որոշում կընդունի 2025 թվականի ֆինանսական արդյունքներով տարեկան շահութաբաժինների վճարման վերաբերյալ։
2025 թվականին Յունիբանկը շարունակել է պահպանել աճի բարձր տեմպերը՝ ապահովելով հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների զգալի բարելավում։ Հաշվետու տարվա արդյունքներով Բանկի ակտիվները կազմել են 393.8 մլրդ դրամ: Վարկային ներդրումները նախորդ տարվա համեմատ աճել են 32.5%-ով՝ 2025 թվականին հասնելով 264.6 մլրդ դրամի։ Մանրածախ վարկային պորտֆելը աճել է 24%-ով՝ գերազանցելով 183 մլրդ դրամը։ Հիփոթեքային վարկավորման ուղղությամբ գրանցվել է գրեթե 40% աճ։ Բանկը շարունակել է ակտիվ զարգացնել նաև քարտային բիզնեսը․ գործող քարտերի քանակն աճել է շուրջ 21%-ով։
Ձեռնարկատիրության աջակցությունը մնացել է Յունիբանկի ռազմավարական առաջնահերթություններից մեկը։ Կորպորատիվ վարկային պորտֆելն աճել է 37%-ով և կազմել 77 մլրդ դրամ։ Փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորման շրջանակում Բանկը շարունակել է զարգացնել նաև բիզնես լիզինգը՝ գրանցելով լիզինգային պորտֆելի 55% աճ։
2025 թվականի ավարտին Բանկի պարտավորությունները կազմել են 343.6 մլրդ դրամ։ Թողարկված պարտատոմսերի պորտֆելը տարվա ընթացքում աճել է 70%-ով։ Յունիբանկը հաշվետու տարին ավարտել է 9.8 մլրդ դրամ զուտ շահույթով՝ հաստատելով իր կայուն ֆինանսական դիրքերը և զարգացման արդյունավետ ռազմավարությունը։
Moody’s Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերահաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ տեղական և արտարժույթով ավանդների վարկանիշը B1 մակարդակում՝ պահպանելով կայուն հեռանկարը։

Сегодня состоится Общее годовое собрание акционеров Юнибанка: чистая прибыль банка составила 9,8 млрд драмов
22 июня 2026 года состоится Общее годовое собрание акционеров ОАО «Юнибанк», в ходе которого будут подведены итоги деятельности Банка за 2025 год и рассмотрены основные направления дальнейшего развития. Акционеры также примут решение о выплате годовых дивидендов по итогам 2025 года.
В отчетном году Юнибанк продолжил демонстрировать высокие темпы роста, обеспечив существенное улучшение ключевых финансовых показателей. По итогам 2025 года активы Банка составили 393,8 млрд драмов. Объем кредитных вложений по сравнению с предыдущим годом увеличился на 32,5%, достигнув 264,6 млрд драмов. Розничный кредитный портфель вырос на 24% и превысил 183 млрд драмов. В сегменте ипотечного кредитования был зафиксирован рост почти на 40%. Банк также продолжил активно развивать карточный бизнес: количество действующих банковских карт увеличилось примерно на 21%.
Поддержка малого и среднего бизнеса остается одним из стратегических приоритетов Юнибанка. Корпоративный кредитный портфель за отчетный период вырос на 37% и составил 77 млрд драмов. В рамках финансирования МСБ Банк продолжил развитие направления бизнес-лизинга, обеспечив рост портфеля на 55%.
По итогам 2025 года обязательства Юнибанка составили 343,6 млрд драмов. Портфель выпущенных облигаций увеличился на 70%.
Отчетный год Юнибанк завершил с чистой прибылью в размере 9,8 млрд драмов, подтвердив устойчивость своих финансовых позиций и эффективность реализуемой стратегии развития.
Агентство Moody’s Ratings подтвердило рейтинг долгосрочных депозитов Юнибанка в национальной и иностранной валютах на уровне B1 и сохранило по ним стабильный прогноз.