Այսօր կկայանա Յունիբանկի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը. բանկի զուտ շահույթը կազմել է 9.8 մլրդ դրամ
2026 թվականի հունիսի 22-ին կգումարվի «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը, որի ընթացքում կամփոփվեն Բանկի 2025 թվականի գործունեության արդյունքները և կքննարկվեն հետագա զարգացման հիմնական ուղղությունները։ Բաժնետերերի ժողովը նաև որոշում կընդունի 2025 թվականի ֆինանսական արդյունքներով տարեկան շահութաբաժինների վճարման վերաբերյալ։
2025 թվականին Յունիբանկը շարունակել է պահպանել աճի բարձր տեմպերը՝ ապահովելով հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների զգալի բարելավում։ Հաշվետու տարվա արդյունքներով Բանկի ակտիվները կազմել են 393.8 մլրդ դրամ: Վարկային ներդրումները նախորդ տարվա համեմատ աճել են 32.5%-ով՝ 2025 թվականին հասնելով 264.6 մլրդ դրամի։ Մանրածախ վարկային պորտֆելը աճել է 24%-ով՝ գերազանցելով 183 մլրդ դրամը։ Հիփոթեքային վարկավորման ուղղությամբ գրանցվել է գրեթե 40% աճ։ Բանկը շարունակել է ակտիվ զարգացնել նաև քարտային բիզնեսը․ գործող քարտերի քանակն աճել է շուրջ 21%-ով։
Ձեռնարկատիրության աջակցությունը մնացել է Յունիբանկի ռազմավարական առաջնահերթություններից մեկը։ Կորպորատիվ վարկային պորտֆելն աճել է 37%-ով և կազմել 77 մլրդ դրամ։ Փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորման շրջանակում Բանկը շարունակել է զարգացնել նաև բիզնես լիզինգը՝ գրանցելով լիզինգային պորտֆելի 55% աճ։
2025 թվականի ավարտին Բանկի պարտավորությունները կազմել են 343.6 մլրդ դրամ։ Թողարկված պարտատոմսերի պորտֆելը տարվա ընթացքում աճել է 70%-ով։ Յունիբանկը հաշվետու տարին ավարտել է 9.8 մլրդ դրամ զուտ շահույթով՝ հաստատելով իր կայուն ֆինանսական դիրքերը և զարգացման արդյունավետ ռազմավարությունը։
Moody’s Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերահաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ տեղական և արտարժույթով ավանդների վարկանիշը B1 մակարդակում՝ պահպանելով կայուն հեռանկարը։

On June 22, 2026, the Annual General Meeting of Shareholders of Unibank OJSC will be held. During the meeting, the Bank’s performance results for 2025 will be reviewed, and the key priorities for future development will be discussed. The shareholders will also consider and decide on the payment of annual dividends based on the Bank’s 2025 financial results.
In 2025, Unibank continued to demonstrate strong growth dynamics, achieving significant improvements across its key financial indicators. At the end of the reporting year, the Bank’s total assets amounted to AMD 393.8 billion. The Bank’s loan portfolio increased by 32.5% year-on-year, reaching AMD 264.6 billion.
The retail loan portfolio grew by 24% during the year, exceeding AMD 183 billion. Mortgage lending recorded nearly 40% growth, reflecting sustained demand in the housing finance segment. The Bank also continued to actively expand its card business, with the number of active payment cards increasing by approximately 21% year-on-year.
Supporting entrepreneurship remained one of Unibank’s strategic priorities. The corporate loan portfolio grew by 37% during the reporting period, reaching AMD 77 billion. Within the framework of financing small and medium-sized enterprises, the Bank continued to develop its business leasing, with the leasing portfolio expanding by 55%.
As of the end of 2025, Unibank’s liabilities amounted to AMD 343.6 billion. The portfolio of issued bonds increased by 70% over the year. The Bank closed the reporting year with a net profit of AMD 9.8 billion, reaffirming the strength of its financial position and the effectiveness of its growth strategy.
Moody's Ratings affirmed Unibank B1 long-term local and foreign currency bank deposit ratings and maintained the stable outlook.