AI լուծումներ, աշխարհագրության ընդլայնում և շատ ավելին. Eventhub-ի նոր հնարավորություններն ու առաջարկները
Միջոցառումների տոմսերի վաճառքի Eventhub հարթակն ընդլայնում է հնարավորությունները` տեղական շուկայի գնորդների և միջոցառումների կազմակերպիչների համար հասանելի դարձնելով եվրոպական շուկան:
Մասնավորապես, համագործակցելով Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Բելգիայի, Նիդերլանդների, Իսպանիայի և այլ երկրների գործընկերների հետ, Eventhub-ը տրամադրում է տեխնիկական աջակցություն և տոմսերի հասանելիություն տվյալ երկրներում տեղի ունեցող հայկական միջոցառումների համար: Համագործակցության արդյունքում արդեն իսկ իրականացվել են «Վիտամին ակումբի» եվրոպական շրջագայության, ինչպես նաև  «Նոա» ֆուտբոլային ակումբի մի շարք արտագնա խաղերի տոմսերի վաճառքները:
Ամերիաբանկի դուստր ընկերության` Դիննոյի կողմից ներդրված Eventhub հարթակն արդեն իսկ համագործակցում է Վրաստանի միջոցառումների ոլորտի առաջատար կազմակերպությունների՝ tkt.ge-ի, biletebi.ge-ի և Starring Georgia-ի հետ։ Համագործակցության արդյունքում հայ օգտատերերը հնարավորություն են ստացել ձեռք բերել տարածաշրջանի ամենապահանջված միջոցառումների` Kanye West-ի, Tom Odell-ի, Moby-ի, Ricky Martin-ի համերգների, Tbilisi Open Air փառատոնի, Մանկական Եվրատեսիլի տոմսերը։
Միաժամանակ, վրացի գործընկերների միջոցով իրականացվել են Հայաստանում կազմակերպվող մի շարք միջոցառումների` Լարա Ֆաբիանի, Արկադի Դումիկյանի, Արմենչիկի համերգների և մի շարք այլ միջոցառումների տոմսերի վաճառք։
«Մենք շարունակում ենք կառուցել ամբողջական էկոհամակարգ, որը միավորում է կազմակերպիչներին, արտիստներին, գործընկերներին և միջոցառումների սիրահարներին։ Մեր նպատակն է ստեղծել վստահելի տեխնոլոգիական միջավայր, որտեղ թե' տեղական, թե' միջազգային միջոցառումների կազմակերպման, տոմսերի վաճառքի և անցկացման գործընթացը կլինի առավել հեշտ, արագ և հասանելի», – նշում է Eventhub-ի պրոդուկտի ղեկավար Էլեն Ղազարյանը։
Ընկերությունն այսօր ակտիվորեն զարգացնում է AI գործիքները՝ լայնորեն կիրառելով դրանք մարքեթինգի, ծրագրավորման, վերլուծության և բիզնես գործընթացների կառավարման ուղղություններում` էականորեն բարձրացնելով թիմի արդյունավետությունն ու մի քանի անգամ բազմապատկելով ծառայությունների մատուցման արագությունը։ Այս մոտեցման շնորհիվ ավելի քան 30 գործիք և հարթակ ստեղծվել է AI օգնականների միջոցով:
Eventhub-ի կարևոր նորամուծություններից է նաև կայքում և Telegram-ում գործող AI+ օգնական Նարեն, որը հնարավորություն է տալիս ստանալ տեղեկատվություն միջոցառումների, տոմսերի և պատվերների վերաբերյալ վայրկյանների ընթացքում։
Հարթակը շարունակում է կատարելագործել նաև տեխնոլոգիական հնարավորությունները։ Վերջին ամիսներին հարթակում ներդրվել են մի շարք նոր հնարավորություններ՝ Add to Calendar, Share Event, միջոցառումների գնահատման համակարգ, «Ձեզ կարող է հետաքրքրել» առաջարկությունների բաժին և այլն։
Eventhub-ում արդեն կարելի է տեսնել նաև փորձառությունների (կինո, արվեստ, գաստրոնոմիա, արկածներ...) կատեգորիան: Մոտ ժամանակներս հարթակում հասանելի կլինեն նաև այլ հնարավորություններ՝ ապահովելով հաճախորդների երեկոն պլանավորելու ամբողջական փորձառություն։
Զարգացման հաջորդ կարևոր քայլը Eventhub.Yerevan միջոցառումների տարածքի բացումն է, որը գտնվում է Երևանում՝ Ավետիս Ահարոնյան 3/8 հասցեում։ Այս վայրը նախատեսված է համերգների, ստեղծագործական միջոցառումների համար։ Առաջին միջոցառումն արդեն իսկ տեղի է ունեցել հունիսի 14-ին, առաջիկայում տարածքը կհյուրընկալի տարբեր ձևաչափերի նախագծեր։
Հավելենք, որ Eventհub-ը հասանելի է ինչպես վեբ կայքի, այնպես էլ Ամերիաբանկի MyAmeria հավելվածի միջոցով:
Eventhub-ի մասին
Eventhub հարթակն Ամերիաբանկի դուստր ընկերության՝ «Դիննո» ՓԲԸ-ի պրոդուկտն է, որը գործարկվել է 2023-ին։ Հարթակը պարզեցնում է միջոցառումների կազմակերպումը՝ տրամադրելով տոմսերի վաճառքի, նստատեղերի ընտրության և ստուգման պրոցեսի պարզեցված լուծումներ:

AI Solutions, Expanded Geography and Much More. Eventhub's New Features and Offers
The event ticketing platform Eventhub is expanding its features, making the European market accessible to local buyers and event agencies.
Namely, in collaboration with partners in France, Germany, Belgium, the Netherlands, Spain, and other countries, Eventhub provides technical support and ticket access for Armenian events organized in the specified countries. As a result of this partnership, tickets for Vitamin Club’s European tour, as well as several away matches of Noah football club, have already been successfully sold.
Introduced by Dinno, a subsidiary of Ameriabank, Eventhub already collaborates with Georgia’s leading event companies tkt.ge, biletebi.ge, and Starring Georgia, enabling Armenian users to purchase tickets for the most popular events in the region, including concerts by Kanye West, Tom Odell, Moby, and Ricky Martin, as well as the Tbilisi Open Air festival and the Junior Eurovision song contest.
In collaboration with Georgian partners ticket sales have been facilitated for several events held in Armenia, such as concerts by Lara Fabian, Arkady Dumikyan, Armenchik, and many others.
“We keep building a comprehensive ecosystem that brings together organizers, artists, partners, and event fans. Our goal is to create a reliable technological environment making the process of organizing, ticketing, and holding both local and international events easier, faster, and highly accessible”, – says Elen Ghazaryan, Product Manager at Eventhub.
Today, the company is actively enhancing AI tools, widely applying them in marketing, programming, analytics, and business process management, significantly boosting the efficiency of the team and multiplying service delivery speed. Due to this approach, 30+ tools and platforms have been created with the help of AI assistants.
Another key innovation by Eventhub is Nare, an AI+ assistant available both on the Eventhub website and Telegram channel. It provides users with information about events, tickets, and orders within seconds.
The platform is also improving its technological capabilities. Over the recent months, several new features have been introduced, such as Add to Calendar, Share Event, event rating system, and “You Might Be Interested In” recommendations section, etc.
Among the newly launched highlights of Eventhub is the experiences category (cinema, art, gastronomy, adventures, etc.). According to the Eventhub team, other features will soon be available on the platform, ensuring comprehensive experience for planning the customers’ night out.
Another important milestone is the opening of a new event venue – Eventhub.Yerevan, located at 3/8 Avetis Aharonyan, Yerevan. Designed for concerts and creative events, Eventhub.Yerevan has already hosted its first event on June 14 and will soon host projects of different formats.
Eventhub is available both via its website and MyAmeria application of Ameriabank.
About Eventhub
Eventhub platform, launched in 2023, is a product of Dinno CJSC, a subsidiary of Ameriabank. The platform streamlines event organization by offering seamless solutions for seat selection, ticket sales and control.