AI լուծումներ, աշխարհագրության ընդլայնում և շատ ավելին. Eventhub-ի նոր հնարավորություններն ու առաջարկները
Միջոցառումների տոմսերի վաճառքի Eventhub հարթակն ընդլայնում է հնարավորությունները` տեղական շուկայի գնորդների և միջոցառումների կազմակերպիչների համար հասանելի դարձնելով եվրոպական շուկան:
Մասնավորապես, համագործակցելով Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Բելգիայի, Նիդերլանդների, Իսպանիայի և այլ երկրների գործընկերների հետ, Eventhub-ը տրամադրում է տեխնիկական աջակցություն և տոմսերի հասանելիություն տվյալ երկրներում տեղի ունեցող հայկական միջոցառումների համար: Համագործակցության արդյունքում արդեն իսկ իրականացվել են «Վիտամին ակումբի» եվրոպական շրջագայության, ինչպես նաև  «Նոա» ֆուտբոլային ակումբի մի շարք արտագնա խաղերի տոմսերի վաճառքները:
Ամերիաբանկի դուստր ընկերության` Դիննոյի կողմից ներդրված Eventhub հարթակն արդեն իսկ համագործակցում է Վրաստանի միջոցառումների ոլորտի առաջատար կազմակերպությունների՝ tkt.ge-ի, biletebi.ge-ի և Starring Georgia-ի հետ։ Համագործակցության արդյունքում հայ օգտատերերը հնարավորություն են ստացել ձեռք բերել տարածաշրջանի ամենապահանջված միջոցառումների` Kanye West-ի, Tom Odell-ի, Moby-ի, Ricky Martin-ի համերգների, Tbilisi Open Air փառատոնի, Մանկական Եվրատեսիլի տոմսերը։
Միաժամանակ, վրացի գործընկերների միջոցով իրականացվել են Հայաստանում կազմակերպվող մի շարք միջոցառումների` Լարա Ֆաբիանի, Արկադի Դումիկյանի, Արմենչիկի համերգների և մի շարք այլ միջոցառումների տոմսերի վաճառք։
«Մենք շարունակում ենք կառուցել ամբողջական էկոհամակարգ, որը միավորում է կազմակերպիչներին, արտիստներին, գործընկերներին և միջոցառումների սիրահարներին։ Մեր նպատակն է ստեղծել վստահելի տեխնոլոգիական միջավայր, որտեղ թե' տեղական, թե' միջազգային միջոցառումների կազմակերպման, տոմսերի վաճառքի և անցկացման գործընթացը կլինի առավել հեշտ, արագ և հասանելի», – նշում է Eventhub-ի պրոդուկտի ղեկավար Էլեն Ղազարյանը։
Ընկերությունն այսօր ակտիվորեն զարգացնում է AI գործիքները՝ լայնորեն կիրառելով դրանք մարքեթինգի, ծրագրավորման, վերլուծության և բիզնես գործընթացների կառավարման ուղղություններում` էականորեն բարձրացնելով թիմի արդյունավետությունն ու մի քանի անգամ բազմապատկելով ծառայությունների մատուցման արագությունը։ Այս մոտեցման շնորհիվ ավելի քան 30 գործիք և հարթակ ստեղծվել է AI օգնականների միջոցով:
Eventhub-ի կարևոր նորամուծություններից է նաև կայքում և Telegram-ում գործող AI+ օգնական Նարեն, որը հնարավորություն է տալիս ստանալ տեղեկատվություն միջոցառումների, տոմսերի և պատվերների վերաբերյալ վայրկյանների ընթացքում։
Հարթակը շարունակում է կատարելագործել նաև տեխնոլոգիական հնարավորությունները։ Վերջին ամիսներին հարթակում ներդրվել են մի շարք նոր հնարավորություններ՝ Add to Calendar, Share Event, միջոցառումների գնահատման համակարգ, «Ձեզ կարող է հետաքրքրել» առաջարկությունների բաժին և այլն։
Eventhub-ում արդեն կարելի է տեսնել նաև փորձառությունների (կինո, արվեստ, գաստրոնոմիա, արկածներ...) կատեգորիան: Մոտ ժամանակներս հարթակում հասանելի կլինեն նաև այլ հնարավորություններ՝ ապահովելով հաճախորդների երեկոն պլանավորելու ամբողջական փորձառություն։
Զարգացման հաջորդ կարևոր քայլը Eventhub.Yerevan միջոցառումների տարածքի բացումն է, որը գտնվում է Երևանում՝ Ավետիս Ահարոնյան 3/8 հասցեում։ Այս վայրը նախատեսված է համերգների, ստեղծագործական միջոցառումների համար։ Առաջին միջոցառումն արդեն իսկ տեղի է ունեցել հունիսի 14-ին, առաջիկայում տարածքը կհյուրընկալի տարբեր ձևաչափերի նախագծեր։
Հավելենք, որ Eventհub-ը հասանելի է ինչպես վեբ կայքի, այնպես էլ Ամերիաբանկի MyAmeria հավելվածի միջոցով:
Eventhub-ի մասին
Eventhub հարթակն Ամերիաբանկի դուստր ընկերության՝ «Դիննո» ՓԲԸ-ի պրոդուկտն է, որը գործարկվել է 2023-ին։ Հարթակը պարզեցնում է միջոցառումների կազմակերպումը՝ տրամադրելով տոմսերի վաճառքի, նստատեղերի ընտրության և ստուգման պրոցեսի պարզեցված լուծումներ:

ИИ-решения, расширение географии и многое другое: новые возможности и предложения Eventhub
Платформа для продажи билетов на мероприятия Eventhub расширяет возможности, делая европейский рынок доступным для местных покупателей и организаторов мероприятий.
В частности, сотрудничая с партнерами из Франции, Германии, Бельгии, Нидерландов, Испании и других стран, Eventhub предоставляет техническую поддержку и доступ к билетам на армянские мероприятия, проходящие в этих странах. В рамках сотрудничества уже были реализованы продажи билетов на европейское турне «Витамин клуба», а также на ряд выездных матчей футбольного клуба «Ноа».
Платформа Eventhub, внедренная дочерней компанией Америабанка «Динно», уже сотрудничает с ведущими организациями индустрии мероприятий Грузии: tkt.ge, biletebi.ge и Starring Georgia, в результате чего армянские пользователи получили возможность приобретать билеты на самые востребованные мероприятия региона: концерты Канье Уэста (Kanye West), Тома Оделла (Tom Odell), Moby, Рики Мартина (Ricky Martin), фестиваль Tbilisi Open Air и Детское Евровидение.
Одновременно, через грузинских партнеров также осуществлялась продажа билетов на ряд мероприятий, организуемых в Армении — концерты Лары Фабиан, Аркадия Думикяна, Арменчика и другие.
«Мы продолжаем строить целостную экосистему, которая объединяет организаторов, артистов, партнеров и любителей мероприятий. Наша цель — создать надежную технологическую среду, в которой процесс организации, продажи билетов и проведения как местных, так и международных мероприятий будет максимально простым, быстрым и доступным», — отмечает менеджер по продукту Eventhub Элен Казарян.
Сегодня компания активно развивает инструменты ИИ, широко применяя их в таких направлениях, как маркетинг, программирование, аналитика и управление бизнес-процессами, что существенно повышает эффективность команды и в разы увеличивает скорость предоставления услуг. Благодаря этому подходу с помощью ИИ-ассистентов создано более 30 инструментов и платформ.
Еще одним из важных нововведений Eventhub является AI+ ассистент Наре, работающий на сайте платформы и в Telegram, который позволяет за считанные секунды получать информацию о мероприятиях, билетах и заказах.
Платформа также продолжает совершенствовать свои технологические возможности. За последние месяцы на платформе был внедрен ряд новых функций: «Добавить в календарь» (Add to Calendar), «Поделиться мероприятием» (Share Event), система оценки мероприятий, раздел рекомендаций и другие.
На Eventhub уже есть категория «экспириенс» (кино, искусство, гастрономия, приключения и пр). Команда отмечает, что в ближайшее время на платформе станут доступны и другие направления, что обеспечит полноценный опыт планирования времяпровождения для клиентов.
Следующим важным шагом в развитии является открытие новой площадки для мероприятий Eventhub.Yerevan, которая находится в Ереване, по адресу улица Аветиса Агароняна, 3/8. Это место предназначено для проведения концертов и творческих мероприятий. Первое мероприятие уже состоялось 14 июня, а в ближайшее время площадка будет принимать проекты различных форматов.
Платформа Eventhub доступна как на собственном веб-сайте, так и в приложении MyAmeria Америабанка.
Об Eventhub
Платформа Eventhub — продукт ЗАО «Динно», дочерней компании Америабанка, запущенный в 2023 году. Платформа упрощает организацию мероприятий, предлагая оптимизированные решения для выбора мест, продажи и контроля билетов.