Խուզարկություններ՝ Գագիկ Ծառուկյանի տանը և «Մուլտի գրուպի» ընկերություններում (թարմացվող)
Այսօր վաղ առավոտից իրավապահները խուզարկում են ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում հայտնել է նրա մամուլի խոսնակ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
Քիչ անց Տոնոյանը հանդես է եկել նոր հայտարարությամբ՝ հայտնելով, որ գործողությունների աշխարհագրությունն ավելի մեծ է: «Այս պահին լայնածավալ խուզարկություններ են իրականացվում «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի կազմում ընդգրկված գրեթե բոլոր ընկերություններում, ինչպես նաև այդ կազմակերպությունների տնօրենների բնակարաններում»,- գրել է Իվետա Տոնոյանը:
«Հետքի» տեղեկություններով՝ քննչական գործողություններն իրականացվում են փողերի լվացման քրեական վարույթով։
Քննչական կոմիտեից մանրամասներ չեն հայտնում։ ՔԿ մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանի փոխանցմամբ՝ քրեական վարույթի շրջանակում կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և վարութային գործողություններ և ավելի ուշ պաշտոնական հաղորդագրություն կտարածեն։
Թարմացված՝ 13:14-ի դրությամբ․
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ կոմիտեում քննվող մեկ տասնյակից ավելի քրեական վարույթների շրջանակում 70-ից ավելի հասցեներում կատարվում են միաժամանակյա խուզարկություններ։
Թարմացված` 19:40-ի դրությամբ.
Մոտ 12 ժամ է, ինչ խուզարկվում է Գագիկ Ծառուկյանի տունը։ Քննիչները դեռ չեն ավարտել խուզարկությունը, ու հայտնի չէ, թե այն երբ կավարտվի։

Law enforcement officers have been searching the private home of businessman and Prosperous Armenia party leader Gagik Tsarukyan since early this morning.
Tsarukyan’s spokesperson, Iveta Tonoyan, reports that the searches include the company headquarters of businesses owned by Tsarukyan’s Multi Group network and the residences of company directors.
Hetq sources report that the searches are part of a money laundering investigation.
Armenia’s Investigative Committee says it will release an official statement on the searches at a later date.
UPDATE: The Investigative Committee reports that it confiscated 190 stuffed animals from the house of Tsarukyan as part of an illegal hunting case brought by the Kotayk Provincial Investigative Department.
Three lions and one tiger that Tsarukyan kept as pets at his residence were also seized and transferred to the Yerevan Zoo.