Դատարանը մերժեց «Ժողովուրդ» օրաթերթի վերաքննիչ բողոքը
Այսօր ՀՀ Վերաքննիչ դատարանը մերժեց «Ժողովուրդ» օրաթերթի բերած վերաքննիչ բողոքն ընդդեմ Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2012թ. մարտի 19-ի վճռի:
Հիշեցնենք, որ համաձայն վճռի՝ օրաթերթը պարտավոր է վճարել 200 հազար դրամ փոխհատուցում և տպագրել հերքում:
Դատական վեճի պատճառ է դարձել «Ժողովուրդ»-ի այն հրապարակումը, որով օրաթերթը, մեջբերելով Գեղարքունիքի մարզի Թթուջուր գյուղի բնակիչ Աննա Թորոսյանի խոսքերը, նշում է, որ մարզպետ Նվեր Պողոսյանը 3000 դոլար կաշառք է վերցրել իր վարորդի միջոցով՝ դպրոցի պատմության ուսուցչի քննության ժամանակ Թորոսյանի մրցակցի հաղթանակն ապահովելու համար:

Суд отклонил апелляционную жалобу газеты “Жоховурд”
Апелляционный суд РА сегодня отклонил жалобу газеты “Жоховурд” на решение суда общей юрисдикции Гегаркуникской области от 19 марта 2012 г.
Напомним, что, согласно решению суда, газета обязана выплатить в качестве компенсации 200 тысяч драмов и напечатать опровержение.
Причиной судебного спора стала публикация, в которой газета, цитируя слова жительницы села Ттуджур Анны Торосян, отмечала, что губернатор области Нвер Погосян получил через своего водителя взятку в 3000 долларов для обеспечения победы соперника Торосян на конкурсе на замещение вакантного места учителя истории в сельской школе.