Գարեգին Բ-ի գործը քննող դատավոր Հակոբ Մանուկյանը ինքնաբացարկ է հայտնել
Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և ևս 6 բարձրաստիճան հոգևորականի գործը քննող Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Հակոբ Մանուկյանը ինքնաբացարկ է հայտնել։ Այս մասին դատական նիստից հետո հայտնեց փաստաբան Արա Զոհրաբյանը։
Փաստաբանի փոխանցմամբ՝ ինքնաբացարկի հիմքում դրվել է այն փաստարկը, որ դատավոր Հակոբ Մանուկյանը եղել է փաստաբան և նրան արտոնագիրը հանձնել է Արա Զոհրաբյանը, որպես Փաստաբանների պալատի նախագահ։ Դատավորը նշել է, որ անկողմնակալ դիտորդի մոտ կարող էր օբյեկտիվության կասկած առաջացնել։
Արա Զոհրաբյանը նշեց, որ թեև այդ հանգամանքը չէր կարող կաշկանդել դատավորին, սակայն ուրախ էր, որ նա փաստացի հրաժարվելով գործի քննությունից, մաս չի կազմի, նրա բնորոշմամբ՝ խայտառակ դատավարությանը։

Судья по делу Католикоса Гарегина II взял самоотвод
Судья суда общей юрисдикции Армавирской области Акоп Манукян, которому было передано на рассмотрение дело Католикоса Всех Армян Гарегина II и шести высокопоставленных священнослужителей, взял самоотвод. Об этом по завершении судебного заседания сообщил адвокат Ара Зограбян.
По словам адвоката, основанием для отзыва стало утверждение, что судья Манукян, являясь адвокатом, получил лицензию от Ара Зограбяна как председателя Палаты адвокатов. В этом случае, как отметил Манукян, беспристрастный наблюдатель может усомниться в его объективности.
По словам А.Зограбяна, хотя это обстоятельство не могло помешать судье, он рад, что, отказавшись от рассмотрения данного дела, Акоп Манукян не станет участником “позорного судебного процесса”.