Վարդան Մինասյան. «Պայքարելու ենք միայն հաղթանակի համար»
Սեպտեմբերի 6-ի երեկոյան Հայաստանի ազգային հավաքականը անցկացրել է նախախաղային մարզում «Տա Կալի» մարզադաշտում, որի մեկնարկից առաջ մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի մամուլի ասուլիսը:
Ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչը նշել է, որ Մալթայի ընտրանին շատ կազմակերպված թիմ է՝ համեմատելով անցյալում մեր թիմերի միջև տեղի ունեցած հանդիպումները: Վարդան Մինասյանի կարծիքով՝ Մալթայի ազգային հավաքականի իտալացի գլխավոր մարզիչ Պիետորո Գեդինին հաջողվել է ամուր և մարտունակ թիմ ստեղծել:
Անդրադառնալով կենտրոնական պաշտպանի դիրքին՝ Վարդան Մինասյանն ընդգծել է, որ այդ խաղային դիրքում մրցակցությունը թիմում աճել է: Այսօր հավաքականի կազմում ընդգրկված է չորս կենտրոնական պաշտպան, որոնց թվում են նորեկ Ալեքսը և Ռոբերտ Արզումանյանը, ով վերջապես պայմանգիր է կնքել ակումբային թիմի հետ: Մալթայի հետ խաղի համար մեր հավաքականի մարզչական շտաբը պետք է ընտրի երկու կենտրոնական պաշտպաններից կազմված օպտիմալ զույգը:
Վարդան Մինասյանն ևս մեկ անգամ նշել է, որ ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում նա ընդգծել է, որ հավաքականը բոլոր խաղերում հաղթանակ տանելու նպատակով է դուրս գալու խաղադաշտ: Իսկ յուրաքանչյուր խաղի համար կընտրվի այն մարտավարությունը, որը թույլ կտա Հայաստանի ազգային հավաքականին հաղթանակ տոնել:

Вардан Минасян: “Будем бороться только за победу”
Вечером 6 сентября национальная сборная Армении провела на стадионе “Та Кали” предматчевую тренировку, перед началом которой состоялась пресс-конференция главного тренера армянской сборной Вардана Минасяна.
Минасян отметил, что итальянскому тренеру сборной Мальты удалось создать крепкую и боеспособную команду.
Сегодня в состав сборной входят четыре центральных защитника, в числе которых новичок Алекс и Роберт Арзуманян, который наконец-то подписал контракт с клубной командой. Для игры с мальтийской сборной тренерский состав сборной Армении должен выбрать оптимальную пару из двух центральных защитников.
Главный тренер армянской команды еще раз подчеркнул то, что уже говорил в интервью официальному сайту Федерации футбола Армении: во всех играх сборная выходит на поле с единственной целью – победить. При этом для каждой игры выбирается та тактика, которая позволит национальной сборной Армении отпраздновать победу.