Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրաժարական տվեց
Քիչ առաջ Հայաստանի օրհներգով մեկնարկեցին ՀՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի աշխատանքները: Օրակարգը ներկայացնելուց հետո Հովիկ Աբրահամյանն ընթերցեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրաժարականի դիմումը: Ըստ ԱԺ կանոնակարգ օրենքի՝ եթե 15-օրվա ընթացքում պատգամավորը հետ չվերցնի դիմումը, այն կհամարվի ընդունված:
Նշենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրաժարականի մասին լուրերը շրջանառվում էին տևական ժամանակ, սակայն կուսակցությունն այդ հարցը պետք է քննարկեր այս ամսվա ընթացքում:
Հենց նոր «Ժառանգություն» կուսակցությունը տարածեց մամուլի հաղորդագրություն, որով հայտնում է, որ կուսակցության վարչությունը սեպտեմբերի 9-ի նիստում հավանություն է տվել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի զեկուցմանը և նախագահական ընտրություններին ընդառաջ հարգել է պատգամավորական մանդատը չվերցնելու նրա որոշումը:
Այսօր Ազգային ժողով էր եկել նաև նախկին պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը: Նա խորհրդարանում ներկայացնելու է ՀՀ նախագահին և փոխարինում է Գառնիկ Իսագուլյանին:

Раффи Ованнисян отказался от депутатского мандата
Несколько минут назад с государственного гимна Армении стартовала работа Национального Собрания 5-го созыва. После обнародования повестки спикер НС Овик Абрамян зачитал заявление депутата фракции “Наследие” Раффи Ованнисяна об отказе от депутатского мандата. Согласно закону-регламенту НС, если в течение 15 дней депутат не отзывает свое заявление, то оно считается принятым.
Отметим, что слухи об отказе Ованнисяна от мандата муссировались давно, однако этот вопрос партия должна была обсудить в этом месяце.
Только что “Наследие” распространила пресс-релиз, в котором сообщалось, что на заседании 9 сентября правление партии одобрило доклад Раффи Ованнисяна и в связи с предстоящими президентскими выборами дало согласие на его решение не брать депутатский мандат.
Сегодня в Национальное Собрание пришел также бывший депутат Виктор Даллакян. В парламенте он будет представлять президента РА. Ранее эти обязанности выполнял Гарник Исагулян.